۳۲۰ کارگر «ایران سوئیچ» طی ۳ سال گذشته بیکار شدند

پنج شنبه, ۱۳ام آذر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

iran-switch
کارگران کارخانه «ایران سوئیچ» از کاهش امنیت شغلی‌شان به سبب کاهش تولید به حداقل ظرفیت ممکن خبر می‌دهند.

منابع کارگری ایلنا در کارخانه ایران سوئیچ گزارش دادند این واحد تولیدی پیش از درسال ۹۰ حدود ۳۷۰ کارگر داشت که این تعداد به مرور تا پایان سال ۹۱ به حدود ۲۰۰ نفر تقلیل یافتند.

بنا بر این گزارش، مدیران کارخانه ایران سوئیچ در سال ۹۲ حدود ۱۵۰ کارگر قراردادی این واحد را یکجا تعدیل کردند و امروز کارگران قراردادی این کارخانه ۳۵ نفر و کارگران رسمی ۱۵ نفرند که کارگران موقت نیز نگران از دست دادن شغل‌شان هستند.

کارگران ایران سوئیچ می‌گویند این واحد تولیدی اکنون در آستانه تعطیلی است به همین دلیل حقوق کارگران این کارخانه هر ماهه با تاخیر یکماهه طی دو قسط پرداخت می‌شود بطوری که کارگران ۵۰ درصد حقوق خود را در ماه بعد دریافت می‌کنند.

وی اظهار داشت: حقوق هر ماهه کارگران بر اساس پایه حقوق به حساب کارگران واریز می‌شود اما آنچه کارگران را ترغیب به همکاری با این واحد تولیدی می‌کرد دریافت مزایای جانبی بود که آنهم از یکسال قبل به طور کامل قطع شده است.

یکی از کارگران ایران سوئیچ درباره مطالبات کارگران بازنشسته این کارخانه گفت: کارگرانی که در این کارخانه بازنشسته می‌شوند برای دریافت سنوات خود نیز با مشکل مواجه‌اند.

اوگفت: سنوات پایان خدمت کارگران بازنشسته این کارخانه به صورت اقساطی با دو فقره چک ۶ و ۱۲ ماهه در صورت موجود بودن پول در حساب پرداخت می‌شود.

به گفته وی، کارگری که ۲۷ سال در این کارخانه کار کرده‌اند به دلیل آنکه در طول خدمت‌شان حداقل حقوق را دریافت می‌کرده‌اند سنوات پایان خدمتشان تنها حدود ۲۰ میلیون تومان می‌شود.

او در خاتمه اضافه کرد: پیش بینی می‌شود در صورت عدم پی گیری مشکلات کارخانه به زودی شاهد تعطیلی کامل کارخانه ایران سویچ باشیم.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.