قیمت امروز مرغ ۸۰۰۰ تومان

دوشنبه, ۲۶ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

رئیس صنف پرورش دهندگان مرغ درخصوص علت افزایش بی رویه قیمت گوشت مرغ در بازار اظهارداشت: متاسفانه روز به روز قیمت نهاده ها به ویژه نهاده کنجاله سویا افزایش پیدا می کند به طوریکه درحال حاضر قیمت هرکیلوگرم نهاده کنجاله سویا در بازار آزاد ۲۱۰۰ تومان است و این مسئله تاثیر مستقیم بر افزایش قیمت مرغ در بازار دارد.

وی درخصوص قیمت فعلی مرغ در بازار گفت: براساس گزارشات موجود، علاوه براینکه قیمت هرکیلوگرم مرغ در پایتخت از مرز ۷۰۰۰ تومان گذشته است، در برخی از استانها مثل استان فارس قیمت هرکیلوگرم مرغ به ۸۰۰۰ تومان رسیده است!

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ کشوربا انتقاد از عملکرد شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به عدم تحویل نهاده کنجاله سویا به تولیدکنندگان، گفت: متاسفانه شرکت پشتیبانی امور دام از اردیبهشت ماه تاکنون ۵۵ هزارتن نهاده کنجاله سویا که از سوی اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور خریداری و پول آن پرداخت شده است را در اختیار تولیدکنندگان نگذاشته است.

وی دربیان علت عدم پایبندی شرکت پشتیبانی امور دام در قبال تعهداتش به تولیدکنندگان مرغ گوشتی گفت: براساس قراردادی که برخی ازکشتارگاهها و همچنین عده ای دلال با شرکت پشتیبانی امور دام دارند، نهاده کنجاله سویا را از این شرکت دریافت کرده اند تا در قبال دریافت هرکیلوگرم گوشت مرغ از تولیدکنندگان ۲٫۵ کیلوگرم نهاده کنجاله سویا رادراختیار آنها بگذارند و این موضوع دلیل عدم تحویل کنجاله سویا به اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور است.

به گفته این فعال حوزه صنعت پرورش مرغ کشور افرادی که با شرکت پشتیبانی امور دام قرارداد دارند باید هرکیلوگرم مرغ را به قیمت ۴۴۰۰ تومان از تولیدکننده خریداری و در مراکز میادین میوه و تره بار به قیمت ۴۷۰۰ تومان عرضه کنند.

در همین حال خبرگزاری فارس گزارش داد که مرغ در میادین میوه تره بار به صورت ثبت نامی و با دریافت شماره فروخته می شود و کاهش تولید و افزایش قیمت مرغ باعث شده است تا توزیع این کالای استراتژی بصورت محدود در میادین میوه و تره بار باشد.

بر اساس این گزارش، یکی از شهروندان تهرانی در یکی از میادین میوه و تره بار تهران در خصوص خرید مرغ گفت: باید ساعت ۱۲ ظهر در میدان تره بار ثبت نام کرده، شماره دریافت کنیم تا ساعت ۳ بعد از ظهر بتوانیم مرغ به قیمت ۴۷۰۰ تومان دریافت کنیم. وی افزود: بعد از ثبت نام به هر شخص فقط دو عدد مرغ داده می شود.

قیمت هر کیلوگرم مرغ در سطح شهر تهران و در برخی نقاط ۷۵۰۰ تومان را تجربه کرده است. این در حالی است که روز گذشته قاسم نوده فراهانی رئیس اصناف کشور گفت: از امروز روزانه هزار تن مرغ در مرکز عرضه مستقیم کالا در مصلی تهران، فرهنگسرای خاوران و حکیمیه تهرانپارس به قیمت ۴۷۰۰ تومان عرضه می شود.
از: کلمه


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.