جمهوری اسلامی ایران قصد دارد پنج تن دیگر از اعراب ایرانی را اعدام کند

سه شنبه, ۲۷ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

خانمها و آقایان گرامی:
در حالیکه وجدان بشریت انسان دوست هنوز از اعدام چهارفعال عرب ایرانی در چند هفته گذشته در شوک بسر میبرد جمهوری اسلامی ایران قصد دارد پنج تن دیگر از اعراب ایرانی به نام های :
هادی راشید، هاشم شعبانی، محمدعلی عموری، سید مختاری، سید جابر البوشوکه، که از فوریه 2011در زندان میباشند بدلایل واهی بقتل برساند.
جمهوری اسلامی ایران در طی سی و سه سال حاکمیت خود چندین هزارتن ازفعالین احتماعی و سیاسی مخالفین را بر اساس اتهاماتی نظیر دشمنی با خداو اسلام و جاسوسی برای بیگانگان بقتل رسانده است .
دستورانجام تمامی این اعدامها از سوی مراجعی صادر میشوند که فاقد شرایط لازم و ضروری یک دادگاه صالحه میباشند و بدین لحاظ اساسا هییچ صلاحیت حقوقی ندارند .
باز داشت و دستگیری ، باز پرسی و باز جوئی، ارائه مدارک دال بر ارتکاب جرم، حق آزادانه انتخاب وکیل، وجود هئیت منصفه و قاضی بیطرف و سایر شرایط و معیار های بین المللی ناشی و منبعث از منشور جهانی حقوق بشر و سایر ملحقات آن هیچ یک در مورد این محاکمات رعایت نگشته و مصداق عملی نیافته اند .
بر اساس گواهی هزاران ایرانی که تا کنون برای مدتی در زندانهای جمهوری اسلامی بوده اند اعمال شکنجه جسمی و روحی متداولترین و تنها روش بازجوئی برای اعترافگیری و پرونده سازی در آنجا میباشد .
ما از شما بشر دوستان و آزادی خواهان در خواست داریم تا همه امکانات خود را برای جلوگیری از این جنایت هولناک بکارگیرید.
ما شما را به نام انسانیت واحترام به شرافت انسانی فرامیخوانیم که از هیچ تلاشی در حد امکان وتوان خود برای لغو احکام اعدام این پنج انسان و تشکیل دادگاهی عادلانه برای رسیدگی به اتهامات آنان دریغ نورزید.
ما از تمامی کنشگران حقوق بشر، و مدافعان حقوق دموکراتیک و شهروندی ایرانیان در خواست میکنیم با فرستادن نامه به تمامی نهادهای حقوق بشری، و تمامی صاحب منصبین جهانی با ارسال اعتراض به نمایندگی های جمهوری اسلامی درخارج از کشور و نامه اعتراضی به قوه قضایه جمهوری اسلامی در ایران خواستار لغو فوری احکام اعدام این هموطنان باشند.
اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران- آمریکا و کانادا
جمعیت دفاع از حقوق مردم ایران – اتریش
کانون ایران آزاد – آلمان

—–

تظاهرات صدای موج سبز در محکومیت حکم اعدام هم وطنان عرب

میدان پارلمان لندن برای دومین بار در یک هفته اخیر محل تجمع هواداران جنبش سبز شد . تجمعی که به پیشنهاد اولیه هم وطنان کرد مبنی بر برگزاری تظاهرات در حمایت از محمد صدیق کبودوند فعال حقوق بشری و حضور آنها همراه بود.
خبر حکم اعدام پنج نفر از هم وطنان عرب از سوی دولت جمهوری اسلامی دلیل دیگری بود که این گروهها را پنج شنبه 12 جولای گرد هم آورد. افرادی که شعارهایی را در دفاع از این محکومین به اعدام و حمایت از کبودوند که در اعتراض به محرومیت از دیدار فرزند بیمارش در زندان دست به اعتصاب غذا زده است و همچنین شعارهارهایی را علیه جمهوری اسلامی سر دادند.
اکبر کریمیان هماهنگ کننده “صدای موج سبز” در حمایت از افراد محکوم به اعدام گفت: “این ها فعالان حقوق بشر هستند که در سنگر دفاع از حقوق انسانها با نظام دیکتاتوری ولایتی – فقاهتی جمهوری اسلامی در نبرد هستند . بنابراین وظیفه تمامی انسانها ، آزادگان و ایرانیان است که از جان این ها دفاع کنند.”
یک شنبه 18 تیرماه (9 جولای) خبری در وب سایت های خبری منتشر شد که حکایت از صدور حکم اعدام برای پنج نفراز جوانان فعال در زمینه حقوق بشراز سوی قوه قضائیه ایران داشت.
مهندس “محمد علی عموری” ، ” هاشم شعبانی” ، مهندس “هادی راشدی” ، مختار البوشوکه ” و ” جابر البوشوکه” اسامی این افراد محکوم به اعدام است.
این در حالی است که چندی پیش نیز ۴ تن از فعالان مدنی عرب در اهواز به دار آویخته شدند. سه تن از اعدام شدگان ۱۸ جون ۲۰۱۲ به‌ نام‌های طه،عباس وعبدالرحمن برادر بودند. نفر چهارم اعدام شده نیز علی شریفی نام داشت.
بسیاری از سازمان های حقوق بشری چون دیده‌بان حقوق بشر و عفو بین‌الملل، پارلمان اروپا، دولت آلمان، پارلمان بریتانیا و دفتر نخست وزیر این کشور و وزارت خارجه اجرای حکم اعدام این چهار فعال سیاسی عرب را محکوم کردند.
با اتحاد و تلاش آزادگان می توان استبداد را شکست داد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.