سپاه پاسداران از مصادره شدن اموالش در برخی از کشورهای جهان خبر داد

سه شنبه, ۲۷ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

محمدرضا یزدی معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران، تاکید کرده است که مصادره این اموال به دلیل تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا صورت گرفته است.

محمدرضا یزدی معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران ایران، از مصادره شدن اموال این نیروی نظامی و شرکت های وابسته به آن، در برخی کشورها خبر داد.

یزدانی که با “باشگاه خبرنگاران” وابسته به صدا و سیما مصاحبه کرده، تاکید کرده است که مصادره این اموال به دلیل تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا صورت گرفته است.

بنا بر این گزارش، معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران در این باره گفته است: “مستکبران با وضع قوانين ناعادلانه عليه کشورمان سعی در فشار آوردن به جمهوری اسلامی ايران دارند و اموال سپاه و شرکت های وابسته به آن هم مانند بسياری ديگر از اموال ملت ايران، در برخی از کشورها به ناحق مصادره شده است.”

او خاطرنشان کرده است که سپاه پاسداران از طریق مرکز خدمات بین الملل دفتر ریاست جمهوری ایران، اقدام هایی برای بازپس گیری اموال مصادره شده انجام داده است.

تحریم های اعمال شده علیه ایران به منظور مقابله با برنامه اتمی این کشور صورت گرفته است. در روزهای اخیر نیز وزارت خزانه داری آمریکا فهرستی جدید از افراد، شرکت ها و سازمان های مورد تحریم منتشر کرده اند. در این فهرست، نام برخی از شرکت های خارجی نیز درج شده است که به گفته مقام های آمریکایی، پوششی هستند و برای ایران فعالیت می کنند.

آمریکا می گوید ایران به منظور دور زدن تحریم ها و دستیابی به تجهیزات لازم برای برنامه اتمی و موشکی خود، از شرکت های پوششی استفاده می کند.

غرب می گوید ایران در پی ساخت سلاح اتمی است. ایران اما بر مسالمت آمیز بودن برنامه اتمی خود اصرار می کند.
از: العربيه


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.