عدم پرداخت دو ماه حقوق کارگران قند کامیاب با وجود انبار پر از محصول

دوشنبه, ۲۴ام آذر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

ghand-kamyab
منابع کارگری ایلنا با ارسال تصاویری از انبار پر از محصول کارخانه قند کامیاب در خمینی شهر اصفهان گزارش داده‌اند کارفرما با وجود حجم بالای تولید از پرداخت دو ماه حقوق معوقه نزدیک به ۱۵۰ کارگر این واحد تولیدی خودداری می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در حالی که کارفرما بخش قابل توجهی از معوقات کارگران قند کامیاب را در ماه‌های گذشته پرداخت کرده است، اما پرداخت دو ماه حقوق این کارگران در دی و بهمن ماه سال گذشته به تأخیر افتاده است.

بر اساس این گزارش، کارفرما با گذشت بیش از ۲۰ روز از ابتدای آذر ماه هنوز حقوق آبان ماه کارگران را پرداخت نکرده است.

ghand-kamyab2

کارگران قند کامیاب پیش‌تر به ایلنا گفته بودند که از معمول شدن رویه یک ماه تاخیر در پرداخت حقوقشان ناراضی‌اند.

در همین رابطه یکی از کارگران به ایلنا گفت که صبح امروز کامیون‌های خاور زیادی به کارخانه آمده‌اند تا قندهای انبار شده را بار بزنند و به دست خریداران برسانند اما معلوم نیست کارفرما چه زمانی معوقات کارگران را پرداخت خواهد کرد.

او در عین حال گفت هنگامی که کارگران ضرورت پرداخت دو ماه حقوق معوقه خود را به کارفرما گوشزد می‌کنند او می‌گوید به اداره کار شکایت کنند اما هیچ کارگری جرات نمی‌کند از کارفرما شکایت کند چرا که در این صورت اخراج می‌شود.

گفتنی است حدود ۱۵۰ کارگر در کارخانه قند کامیاب کار می‌کنند که حداقل ۲۶ نفرشان رسمی هستند اما قرارداد کار مابقی به صورت سه ماهه تمدید می‌شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.