بر اساس گزارش بانک مرکزی لبنیات 11.2، میوه 46.2 و تخم مرغ 2.7 درصد گران شد

شنبه, ۲۹ام آذر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

kala

بانک مرکزی گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران هفته منتهی به 21 آذر ماه سال جاری را منتشر کرد که طبق این گزارش تخم مرغ، حبوب و میوه های تازه با افزایش قیمت همراه بوده است.

اقتصاد ایران آنلاین: به دنبال انتشار گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران هفته منتهی به 21 آذر ماه سال جاری لبنیات، گوشت قرمز، چای و روغن نباتی و قند و شکر بدون تغییر قیمت، تخم مرغ، حبوب و میوه های تازه با افزایش قیمت و برنج، سبزی های تازه و گوشت مرغ با کاهش قیمت همراه بود.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت پنیر غیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل 0.5 درصد کاهش داشت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. تخم مرغ معادل 4.1 درصد افزایش یافت و شانه ای 83 هزار تا 109 هزار ریال فروش می رفت.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، بهای برنج داخله درجه یک معادل 0.2 درصد کاهش و قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی و برنج داخله درجه دو ثابت بود. در گروه حبوب بهای عدس بدون تغییر بود و قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.3 تا 2.8 درصد افزایش یافت.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری هندوانه عرضه نمی شد و انگور عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شود. میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای هنداونه معادل 52.1 و انار 0.3 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.2 تا 5.4 درصد کاهش یافت. در گروه سبزی های تازه بهای پیاز معادل 2 درصد و سبزی های برگی 0.1 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.1 تا 11 درصد کاهش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش بهای گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود. قیمت گوشت مرغ معادل 0.5 درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته بهای قند و شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود. برپایه این گزارش، لبنیات در هفته مورد بررسی نسبت به هفته مشابه سال قبل 11.2 ، تخم مرغ 2.7 ، برنج 5.8 ، میوه های تازه 46.2 ، سبزی های تازه 25.3 ، گوشت قرمز 1.7 ، قند و شکر 5.9 ، چای 11.7 و روغن نباتی نیز 3.8 درصد افزایش نشان می دهد. در این بخش قیمت حبوبات 3.6 درصد و گوشت مرغ 10.8 درصد کاهش یافته است.

خبرگزاری میزان متوسط نرخ خرده فروشی مواد غذایی در هفته منتهی به 21 آذر 93 را منتشر کرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.