دستگیری فاران حسامی هموطن بهایی علیرغم داشتن کودک 3 ساله

چهارشنبه, ۲۸ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” خانم فاران حسامی از هموطنان بهایی روز یکشنبه 25 تیر ماه پس از مراجعه به شعبۀ 54 تجدید نظر دادگاه انقلاب دستگیر و به بند زنان زندان اوین منتقل شد.
زندانی عقیدتی فاران حسامی دارای یک فرزند 3 ساله بنام آرتین رحیمیان می باشد که این کودک خردسال باید در ایام کودکی از مهر و محبت پدر و مادرش محروم باشد.
زندانی عقیدتی فاران حسامی 38 ساله و فارغ تحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاه اوتاوی کانادا می باشد.او در تاریخ 22 شهریور 1390 همراه با همسرش زندانی عقیدتی کامران رحیمیان دستگیر و 77 روز در بند 209 زندان اوین شکنجه گاه وزارت اطلاعات بسر بردند.
آنها در شعبۀ 15 دادگاه انقلاب توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ محاکمه شدند و هر کدام به 4 سال زندان محکوم شدند خانم حسامی به قید وثیقه 100 میلیون تومانی تا مشخص شدن نتیجۀ دادگاه تجدید نظر آزاد بود. اما همسرش زندانی عقیدتی کامران رحیمیان از 22 شهر یور 1390 تاکنون در زندان می باشد و در حال حاضر در سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج زندانی است.
جانباختۀ راه آزادی زنده یاد رحیم رحیمیان پدر کامران رحیمیان در سال 1363 به صرف اعتقادت مذهبی اش که اعتقاد به بهاییت بود در زندان اوین اعدام شد.
در حال حاضر برادر دیگر این خانواده به نام کیوان رحیمیان محکوم به 4 سال زندان است و منتظر نتیجۀ دادگاه تجدید نظر می باشد.
هموطنان بهایی به صرف اعتقادات مذهبی اشان مورد شدید ترین اذیت و آزارهای رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در ایران می باشند و از همۀ امکانات اولیۀ زندگی محروم می باشند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، پرونده سازی، دستگیری و ادامۀ بازداشت هموطنان بهایی و محروم کردن کودکان خردسال از مهر و محبت پدر ومادری آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات لازم برای پایان دادن به فشارهای غیر انسانی و سلب حقوق اولیۀ حقوق هموطنان بهایی می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
28 تیر 1391 برابر با 17 ژولای 2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.