سقوط اقتصادی همچنان ادامه دارد: خطر بیکاری ۷۰۰ هزار نفر در صنعت خودروسازی

جمعه, ۶ام مرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

اقتصاد کشور در اثر سیاست های جمهوری اسلامی همچنان رو به سقوط است. روزی نیست که چند خبر جدید از اوضاع نابسامان اقتصادی و اشتغال کارکنان نرسد. یکی از اخبار جیدید خطر بیکاری 700 هزار تن از کارکنان صنعت خودروسازی است. مسئولیت ها به “رهبر” وصل میشود و او پاسخگو نیست. دویچه وله فارسی در این مورد مینویسد:

فرهاد به‌نیا، عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران نسبت به بیکاری حدود ۷۰۰ هزار نفر افراد شاغل در صنعت خودرو و قطعه‌ی کشور هشدار داد.
به‌نیا در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد: «متاسفانه باید گفت که در صنعت خودرو و قطعه‌ی کشور به سرعت به وضعیت بحران غیرقابل بازگشت نزدیک می‌شویم.»

به‌نیا دلیل شرایط موجود را عدم پرداخت تسهیلات دانست. وی تصریح کرد که باوجود آنکه حدود ۴۰ روز از تصویب تسهیلات ۲ هزارمیلیارد تومانی صنعت خودرو در کارگروه حمایت از تولید گذشته و تخصیص آن نیز از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری به رئیس کل بانک مرکزی ابلاغ شده است، با این حال تا کنون اتفاق خاصی رخ نداده است.

صنعت خودرو و قطعات یکی از بزرگترین بخش‌های تولیدی ایران به شمار می‌آید. طبق آمار رسمی تولید خودرو در سه ماه نخست امسال ۳۶ درصد کاهش داشته، اما آمار غیررسمی کاهش تولید را حدود ۵۰ درصد برآورد می‌کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.