اعلام وضعیت جنگی از طرف بانک مرکزی ایران

چهارشنبه, ۱۱ام مرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

محمود بهمنی، رئیس بانک مرکزی ایران، صبح امروز در یک مصاحبه مطبوعاتی از تشکیل قرارگاه جنگ‌های نامنظم اقتصادی در این بانک خبر داد.

وی توضیح نداد که این جنگ های نامنظم دفاعی هستند یا تهاجمی و یا چه اهدافی را مورد حمله قرار خواهند داد؟

وی گفت که تاکنون همچون بقیه مقامات مسئول کشور می کوشید تحریم‌ها را کم اهمیت جلوه دهد ، امروز برای اولین بار تحریم را با «جنگ نظامی» مقایسه کرد و آنها را هم طراز معرفی نمود.

محمود بهمنی، که امروز در یک جلسه ویژه شرکت کرده بود، تا با حضور اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس و نیز کمیسیون صنایع و معادن و همچنین وزرای اقتصادی دولت، به وضعیت بحرانی ناشی از ادامه تحریم‌ها در کشور رسیدگی کنند ، پس از اتمام این همایش در مقابل خبر نگاران حاضر شد و از طرح جدیدی مبنی بر استقرار یک «قرارگاه جنگ های نامنظم» در محل بانک مرکزی پرده برداشت.

رئیس بانک مرکزی، به خبرنگاران توضیح داد که در جلسه امروز «اطلاعاتش» را به مجلس داده است. او تأکید کرد که «از این ببعد باید مقررات تحریم را بکار گیریم».
او در این باره تشریح کرد که یکی از مقررات تحریم این است که دستگاه‌های مختلف ما «باید همه یک حرف بزنند».

بهمنی، که تاکنون همچون بقیه مقامات مسئول کشور می کوشید تحریم‌ها را کم اهمیت جلوه دهد ، امروز برای اولین بار تحریم را با «جنگ نظامی» مقایسه کرد و آنها را هم طراز معرفی نمود. او نتیجه گرفت «همان طوری که در جنگ‌های نظامی یک سری جنگ‌های نامنظم داریم، در مورد تحریم هم که کمتر از جنگ نظامی نیست ، باید یک سری جنگ های نامنظم اقتصادی را شروع کنیم».

او البته توضیح نداد که این جنگ های نامنظم دفاعی هستند یا تهاجمی و یا چه اهدافی را مورد حمله قرار خواهند داد؟

رئیس بانک مرکزی گفت که «هفته‌ای هفت روز» در قرارگاهی که در بانک مرکزی مستقر شده است ، چگونگی عملیات جنگی مورد بحث قرار می گیرند.

او همچنین توضیح داد که «ما این جنگ های نامنظم را شروع کرده ایم».

محمود بهمنی گفت، در حالیکه همه بانک‌های ما و بانک مرکزی تحریم هستند، ما کارهای خودمان را انجام می دهیم. او البته به خبرنگاران گفت که توضیح چگونگی انجام این کارها را نمی توان برملا کرد و قول داد که «به موقع توضیح خواهیم داد».

مصطفی افضلی فر- سخنگوی اصل 90 مجلس، امروز به خبرنگاران توضیح داد که در نشست مشترک دو کمیسیون مجلس، رئیس بانک مرکزی و رؤسای بانک‌های عامل، چند وزیر نیز از سوی دولت حضور داشتند. وزیر اقتصاد و دارائی، وزیر صنعت ، معدن و تجارت و وزیر جهاد کشاورزی نامشان در لیست همایش امروز بقصد مقابله با تحریم ها برده شده است.
از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.