وضعیت آقای کبودوند همچنان وخیم و نگران کننده است

شنبه, ۱۴ام مرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

نامه ای از خانم باربارا لوخبیلر: رئیس کمیته‌ حقوق بشر پارلمان اروپا

و
خانم تاریا کرونبرگ: رئیس هیئت امور اروپا با ایران در پارلمان اروپا

به آقای محمود بریمانی: سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل
در باره وضعیت آقای محمد صادق کبودوند

آقای سفیر،

ما این نامه‌ را با ابراز نگرانی عمیق مان در باره وضعیت ناگوار آقای محمد صدیق کبودوند که‌ در زندان اوین تهران زندانی هستند، خطاب به شما می نویسیم.
اطلاعات بدست آمده از منابع موثق، حاکی از آن است که وضعیت آقای کبودوند، در پی اعتصاب غذایی که‌ در اعتراض به‌ رد درخواست های مکرر ایشان برای دیدار با پسر بسیار بیمارش آغاز کرده‌ بود، همچنان وخیم و نگران کننده است.

از طرف کمیته‌ حقوق بشر پارلمان اروپا و هیئت پارلمان اروپا در امور ایران، علاقه‌مندیم توجه‌ شما را به‌ این مسئله‌ جلب کنیم که‌ بر اساس قوانین بین المللی، دولتمردان و مسئولان ایران موظفند، آسایش جسمی و روحی زندانیان را تضمین نمایند. ما از دولت شما رسما تقاضا میکنیم که‌ همه‌ اقدامات لازمه‌ را بعمل آورد تا اطمینان حاصل شود که‌ در طول مدت زندان، با آقای کبودوند بر طبق موازین بین المللی و مبانی انساندوستانه‌ رفتار
می شود.

همچنین لازم می دانیم تذکر دهیم که‌ آقای کبودوند زندانی اندیشه‌ بوده‌ و بطور غیر منصفانه‌ای بدلیل فعالیت های روزنامه‌نگاری و حقوق بشری به‌ ده سال و نیم حبس محکوم شده‌است. حکم زندان او نقض آشکار حق آزادی بیان بر طبق کنوانسیون حقوق سیاسی و مدنی سازمان ملل می باشد که‌ ایران هم آن را امضا کرده‌ است. به‌ همین دلیل خواهان آزادی فوری او می باشیم.
منتظر دریافت تازه‌ترین خبرها درباره آخرین وضعیت آقای کبودوند، از طرف شما هستیم.
با احترام
ـ باربارا لوخبیلر: رئیس کمیته‌ حقوق بشر پارلمان اروپا
ـ تاریا کرونبرگ: رئیس هیئت امور اروپا با ایران در پارلمان اروپا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.