المپيک ۲۰۱۲ لندن: کسب ۲ طلا و ۲ نقره ديگر برای ايران

سه شنبه, ۱۷ام مرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

در مسابقات روز سه شنبه ورزشکاران ايرانی توانستند با کسب دو طلا و دو نقره دیگر روز پر فروغی را پشت سر بگذارند. ابتدا قاسم رضايی در وزن ۹۶ کشتی فرنگی طلا گرفت و سپس بهداد سليمی، وزنه بردار فوق سنگين، مدال طلای المپيک اين وزن را کسب کرد و در همين دسته سجاد انوشيروانی مدال نقره گرفت. احسان حدادی نيز در پرتاب ديسک مدال نقره را کسب کرد.

طلای قاسم رضایی

قاسم رضايی روز سه شنبه در فينال وزن ۹۶ کيلوگرم کشتی فرنگی توانست با غلبه بر رستم توتروف از روسيه مدال طلای مسابقات المپيک ۲۰۱۲ لندن را کسب کند.

قاسم رضايی در اين مسابقه در دو وقت بازی با نتيجه ( ۲-۰، ۱-۰) بر حريف روس غلبه کرد.

در وقت نخست قاسم رضايی طبق قانون کلينج در خاک نشست . ولی در دقايق پايانی وقت نخست توانست حريف را از تشک خارج کرده و يک امتياز بگيرد.

در وقت دوم نيز قاسم رضايی با اداره اين بازی توانست سومين طلای کشتی فرنگی را برای ايران به ارمغان بياورد.

رستم توتروف مدال برنز سال ۲۰۱۱ بزرگسالان جهان در شهر استانبول ترکيه را در کارنامه خود دارد.

قاسم رضایی پيشتر توانسته بود فالکون استرادا از کوبا در دو وقت (۲-۰، ۱-۰) را شکست دهد.

اميد نوروزی روز دوشنبه در فينال وزن ۶۰ کيلوگرم مسابقه های کشتی فرنگی بازی های المپيک ۲۰۱۲ لندن مقابل رواز لاشخی از گرجستان به پيروزی رسید و دومين مدال طلای المپيک لندن را برای ايران به ارمغان آورد.

حمید سوریان، دیگر کشتی گیر فرنگی کار ایران، روز یکشنبه در دیدار پایانی وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۲ لندن، با پیروزی بر روشن بایراموف از جمهوری آذربایجان، نخستین طلا این مسابقه ها را برای ایران کسب کرده بود.

گزارش حاکی است که ایران با کسب بیشترین طلای مسابقات کشتی فرنگی المپیک لندن برای نخستین بار توانست قهرمانی کشتی فرنگی المپیک را کسب کند.

طلا و نقره فوق سنگين برای ايران

در مسابقات دسته سنگین وزن وزنه برداری، بهداد سليمی در يک‌ضرب وزنه ۲۰۸ کيلوگرمی را بالای سر برد. وی در حرکت دو ضرب نيز وزنه ۲۴۷ را زد و طلا گرفت.

در همين دسته وزنه برداری، سجاد انوشيروانی در تک ضرب وزنه ۲۰۴ را بالای سر برد. وی در دو ضرب نیز توانست وزنه ۲۴۷ کيلوگرمی را بالای سر ببرد و مدال نقره اين وزن را کسب کند.

این در حالی است که ایران توانست در دو میدانی صاحب یک مدال نقره بشود. احسان حدادی در پرتاب ديسک مدال نقره المپيک لندن را کسب کرد.

نخستين پرتاب احسان حدادی به ميزان ۶۸ متر و ۱۸ سانتی متر بود. اما پرتابگر آلمانی توانست با ۶۸ متر و ۲۸ سانتی متر از حدادی پيشی بگيرد.

ايران با کسب ۴ طلا، سه نقره و يک برنز تا پايان روز سه شنبه به مقام يازدهم مسابقات المپيک ۲۰۱۲ لندن دست يافته است.
از: راديو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.