اجرای حکم شلاق ۱۴ زندانی سیاسی در زندان اوین

سه شنبه, ۲۴ام مرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

خبرگزاريها خبر از شلاق خوردن چهارده زندانی سیاسی ایران که در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس هستند داده اند، اينان با ضربات شلاق مورد شکنجه و تعذیر قرار گرفته‌اند.

سیامک قادری، رحمان بوذری، ابراهیم بابائی، حسین زرینی، کورش کوهکن، ناصر آذرنیا، هومان موسوی، مزدک علی‌نظری، علیرضا کیا، امیر لطیفی، اشکان الهیاری، رسول حردانی، کامران ایازی و مجید صادقی‌نژاد زندانیانی هستند که سایت کلمه از آ‌ن‌ها نام برده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی نزدیک به میرحسین موسوی، حکم شلاق در ماه رمضان و شب‌های قدر در مورد این ۱۴ زندانی اعمال شده است.

قطع ملاقات‌ها، تلفن‌ها و مرخصی‌ها

زندانیانی که از آن‌ها نام برده شده، در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس هستند و دوران محکومیت بیشتر آن‌ها مدت‌ها است سپری شده، اما نه تنها از آزاد کردن آن‌ها خودداری می‌شود، بلکه ملاقات، تماس‌های تلفنی و مرخصی برخی از آن‌ها قطع شده است.

به‌گزارش سایت کلمه، فشار بر زندانیان سیاسی، همچنین از طریق انتقال گاه‌به‌گاه آنان به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ اوین تشدید شده است. احکام شلاق، در گذشته کمتر در مورد زندانیان سیاسی اجرا می‌شد، اما اکنون دورباره از سر گرفته شده است.

کلمه همزمان از احضار تلفنی بسیاری از محکومان قدیمی خبر می‌دهد که حکمشان مشمول زمان شده است. ماموران اجرای احکام دادگاه انقلاب و دادسرای اوین این افراد را تهدید کرده‌اند که اگر خودشان را معرفی نکنند وثیقه‌هائی که سپرده‌اند ضبط یا حراج می‌شود.
از: دويچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.