بیکاری ۲۰۰۰ کارگر شرکت تولید قیر در اصفهان

چهارشنبه, ۲۵ام مرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

علیرضا اسماعیلی، یکی از رانندگانی که از این شرکت نفتی بارگیری می‌کند، در این زمینه می‌گوید: برخورد مسئولان شرکت بسیار برخورد نامناسب و نا‌شایستی است. این راننده ادامه می‌دهد: در حال حاضر دو هزار نفر از این سیستم روزی خود و خانواده خود را تأمین می‌کنند که در شرایط فعلی شرکت آن‌ها را از کار، بیکار کرده است.

بدهکاری یکی از شرکت‌های نفتی در اصفهان مشکلاتی را برای کارکنان این شرکت به وجود آورده است. شنیده‌ها حاکی از این است که از زمانی که این شرکت نفتی اصفهان خصوصی شده، حدود چند میلیارد تومان به شرکت نفت اصفهان بدهکار شده است. به همین دلیل شرکت نفت اصفهان خوراک این شرکت نفتی را برای تولید قیر تأمین نمی‌کند و مواد اولیه برای تولید قیر به این شرکت ارایه نمی‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زاینده رود، تولید این شرکت هم ضعیف و مختل شده و به دلیل بدهکاری چند میلیاردی به شرکت نفت اصفهان، فعالیت آن برای تولید قیر تعطیل شده و این شرکت هزینه خرید مواد اولیه را برای تولید قیر ندارد، این در حالی است که این موضوع سبب شده که عده زیادی که در این شرکت مشغول فعالیت بوده‌اند از کار بیکار شوند؛ در واقع با به وجود آمدن این مشکل، دو هزار نفر از نان خوردن افتاده‌اند.

بارگیری قیر تولیدی یکی از شرکت‌های نفتی اصفهان مختل شده است

مهدی صادقی، یکی از پیمانکاران این شرکت نفتی با تأکید بر اینکه در گذشته بخش تولید قیر پالایشگاه اصفهان در اختیار شرکت نفت بوده است، می‌گوید: از زمانی که بخش تولید قیر پالایشگاه به این شرکت واگذار شده، مشکلات متعدد و مختلفی در این حوزه به وجود آمده است.
به گفته وی، این مشکلات با خصوصی‌سازی شدن بخش تولید پالایشگاه اصفهان شدت گرفته و این شرکت نفتی نتوانست بار به اندازه کافی به ماشین‌های حمل قیر ارایه بدهد و ماشین‌های فعال در این حوزه دچار مشکلات بار‌گیری شده‌اند.
این پیمانکار با بیان اینکه اوایل خرداد ماه سال جاری بخش این شرکت نفتی اصفهان به مدت ۲۰ روز تمام به صورت کامل تعطیل شد، معتقد است: با تعطیلی این شرکت، تمام کارکنان و ماشین‌هایی که از آن بار‌گیری می‌کردند نیز از کار بیکار شدند.
وی با تأکید بر اینکه به دنبال این موضوع حدود دو هزار نفر از کار بیکار شدند، می‌افزاید: در حال حاضر نیز که این شرکت بارگیری می‌کند، بارگیری آن بسیار ضعیف است و شرکت به دلیل اینکه خود باری برای ارایه قیر تولیدی به مردم در اختیار ندارد، شروع به دریافت پول از مردم کرده و بار قیر به مردم می‌فروشد اما از عهده تعهدات خود برای ارایه بار قیر به بر نمی‌آید.
به اعتقاد صادقی، بار قیری که این شرکت نفتی به مردم می‌فروشد به اندازه موجودی انبار این شرکت نیست و این شرکت بیشتر از موجودی انبار خود بار قیر می‌فروشد. این موضوع سبب شده است که در زمان تحویل بار قیر به مردم با مشکلات بسیاری مواجه شود.

به تعهدات خود عمل نمی‌کنند

صادقی با بیان اینکه این شرکت به دلیل اینکه نمی‌تواند نسبت به تعهدات خود عمل کند اذیت و آزار خود را نسبت به رانندگانی که از آن بارگیری می‌کنند آغاز کرده و به این رانندگان باری ارایه نمی‌دهد، گلایه‌مند است که هیچ مسئولی در راستای ساماندهی مشکلات موجود در این زمینه پاسخگو نیست و در زمانی که مشکلات موجود به گوش آن‌ها می‌رسد آن‌ها می‌گویند که هر کاری از دستتان بر می‌آید انجام بدهید.

برخورد‌ها نامناسب است

علیرضا اسماعیلی، یکی از رانندگانی که از این شرکت نفتی بارگیری می‌کند، در این زمینه می‌گوید: برخورد مسئولان شرکت بسیار برخورد نامناسب و نا‌شایستی است. این راننده ادامه می‌دهد: در حال حاضر دو هزار نفر از این سیستم روزی خود و خانواده خود را تأمین می‌کنند که در شرایط فعلی شرکت آن‌ها را از کار، بیکار کرده است.
به گفته وی، این دو هزار نفر در قالب پیمانکار، ماشین‌دار و سیستم حمل و نقل این شرکت فعالیت می‌کنند و در شرایط فعلی این افراد که وابسته به این سیستم هستند، از نان خوردن افتاده‌اند و دچار مشکل درآمدی شده‌اند.

مسئولان هنوز اقدامی نکرده اند

این فرد فعال در حوزه بارگیری تولیدات این شرکت نفتی در اصفهان با تأکید بر اینکه کارگران فعال در این شرکت از افراد حقوق بگیر هستند، معتقد است: مشکلات موجود در راستای وضعیت شرکت هنوز به گوش مسئولان استان نرسیده و اقدامی در این زمینه انجام نشده است.
به گفته وی، از اوایل خرداد ماه جاری تا کنون شرکت در وضعیت بی‌ثباتی قرار دارد و امیدوار هستیم که با انتشار این خبر، مسئولان استان در راستای ساماندهی وضعیت موجود اقدامی انجام بدهند و این تعداد از افراد که از این طریق امرار معاش می‌کنند دوباره به سر کار‌هایشان برگردند.
از: کلمه


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.