گزارشی از عملکرد سازمان های مردم نهاد در مناطق زلزله زده + عکس

دوشنبه, ۳۰ام مرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

با ورود اولین کاروان کمک های غیر نقدی ارسالی از سوی نهادهای مدنی استان های تهران، همدان،مرکزی، البرز و زنجان به منطقه، صبح روز جمعه کمپین امدادی سازمان های مردم نهاد در بخش ورزقان تشکیل شده و آغاز به کار کرد.این کمپین با امکاناتی نظیر انبار، تیم پزشکی و روانپزشکی ، با کمک های غیر نقدی مانند مواد غذایی ،بهداشتی و دارویی اقدام به امداد رسانی کرد .

همکاری این کمپین با سازمان های غیر دولتی استان های آذربایجان شرقی و اردبیل در زمینه عمرانی از جمله نصب توالت های صحرایی ،تهیه تانکر آب و… ادامه دارد.

نهاد های مدنی استان های یزد، کرمانشاه و اصفهان روز شنبه و یکشنبه به این کمپین پیوستند.  روان­ همچنین شناسان و روان­پزشکان همراه این گروه هم اکنون در روستاها مشغول ارائه خدمات هستند.

اقدام بعدی این کمپین ایجاد ستاد بازسازی غیردولتی خواهد بود. تلاش های اولیه در این زمینه صورت گرفته است و نخستین نشست این گروه هفته آینده در تهران تشکیل برگزار خواهد شد.

بابک مغازه ای؛ دبیرانجمن ایرانشناسی کهن دژ و مسئول هماهنگی کمپین، از همۀ انجمن ها، گروه ها ،افراد متخصص و علاقمند در زمینه های زمین شناسی، نقشه برداری، عمران و معماریدرخواست کرد برای بازسازی منطقه به این کمپین بپیوندند.

مغازه ای همچنین نیاز عمدۀ مردم را کمک های نقدی خواند و مهمترین مسئله را آرامش روانی آسیب دیدگان و بازسازی منطقه عنوان کرد. و از مردم درخواست کرد به جای کمک های غیر نقدی و حضور در منطقه کمک های نقدی خود را به حساب های اعلام شده توسط سازمان های مردم نهاد واریز کنند. وی همچنین از روانشناسان خواست برای تقویت روحیه زلزله زدگان با هماهنگی به منطقه اعزام شوند.

علاقمندان به همکاری می توانند با بابک مغازه ای؛ مسئول هماهنگی سازمان های غیر دولتی با شمارۀ 09188126025  تماس بگیرند.

گزارش تصویری از محمدرضاسمندر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.