فراخوان فوری عفو بین الملل برای زندانی سیاسی ارژنگ داودی

جمعه, ۳ام شهریور, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

متن اصلی ومتن ترجمه شده به قرار زیر می باشد:

اقدام فوری
ترس از شکنجه برای نویسنده ایرانی

نویسنده ایرانی ارژنگ داودی، از اکتبر سال 2003 زندانی است، در 27 ژوئن به بند 209 زندان اوین منتقل شد بیم آن می رود که او را مورد شکنجه قرار دهند و یا اینکه تحت درمان قرار نگیرد.

او در تاریخ 28 اوت با اتهام جدید “محاربه با خدا” (محاربه) به خاطر فعالیت های سیاسی مسالمت آمیز خود متهم شده است.

از زمان آغاز بازداشت، ارژنگ داودی حکم زندان خود را در زندان های مختلف ایران، از جمله در زندان بندر عباس زندان هرمزگان که در 1500 کیلومتری جنوب محل سکونتش تهران می باشد ، زندان رجایی شهر در کرج و زندان اوین ، بند 209، که بر این باور است که تحت کنترل وزارت اطلاعات می باشد.

از این بند اغلب گزارش می شود که زندانیان مورد شکنجه یا اذیت و آزارهای دیگر قرار می گیرند. و یا زندانیان بیمار در این بند از زندان اوین تحت درمان قرار نمی گیرد، او مدت طولانی از زمان بازداشت خود را در سلول انفرادی گذرانده است.

از زمانی که به بند 209 زندان اوین منتقل شده، ارژنگ داودی تماسی با خانواده اش نداشته است.

ارژنگ داودی 28 اوت در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به اتهام “محاربه با خدا” (محاربه) احضار شد.

اتهام “محاربه با خدا” احتمال صدور حکم اعدام را برای وی در پیش دارد.

ارژنگ داودی، 60 ساله، در اکتبر سال 2003 بخاطر شرکت در فیلم مستند “ایران ممنوعه” که در آن او در مورد نقض حقوق بشر در ایران صحبت می کند دستگیر شد.

پس از یک محاکمه در سال 2005 در شعبۀ 26 دادگاه انقلاب او به اتهام “تبلیغ علیه نظام” “ایجاد و هدایت یک سازمان و یا گروه مخالف دولت”،”مدیریت مرکز فرهنگی آموزشی به نام پرتو حکمت در تهران” و مشارکت در یک فیلم مستند و به دلیل نوشته های خود برای یک سیستم سکولار حکومت در ایران، او را به 15 سال زندان و 75 ضربه شلاق محکوم کرد. حکم شلاق او اجرا نشده است.

عفو بین الملل از اعضای خود در تمامی جهان خواسته است که به مقامات رژیم ایران نامه بنویسند و از آنها خواستار مهیا کردن سه امکان زیر برای ارژنگ داودی شوند.

لطفا فورا نامه هایی به فارسی، انگلیسی، عربی و یا زبان خود بنویسید.

– درخواست از مقامات ایرانی برای آزادی فوری و بدون قید و شرط ارژنگ داودی، او صرفا به خاطر به کارگیری مسالمت آمیز حقوق خود در نوشته هایش برای آزادی بیان و تشکل و فعالیت سیاسی در بازداشت است.

– از آنها خواسته شود از ارژنگ داودی در برابر شکنجه و سایر بدرفتاریها محافظت شود و به او تمام مراقبت های لازم پزشکی داده شود.

– فراخوانی برای امکان دسترسی فوری ارژنگ داودی به خانواده و وکیل خود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. رژیم جمهوری اسلمی, رژیمی است که با خدعه ونیرنگ خود رابر مردم ایران تحمیل کرده است.مردم ایران رژیم استبدادی پهلوی را نه بخاطر این که اسلام در خطر بود بلکه به جهت عدم وجود ازادیهای اولیه ونقض اشکار حقوق شهروندان وحبس وشکنجه واعدامهای پیاپی ازادیخواهان با انقلاب خود ساقط کردندبه این امید که ازاد زندگی کنند وازاد بیاندیشند وبا سیاستی عاقلانه به صلح جهانی کمک کننداینک بیش از 30 سال است که از عمر این رژیم خشن وغیر انسانی میگذرد.ازادیخواهان ومدافعان حقوق شهروندان گروه گروه روانه زندان میگردند.در زندان های ایران بنام اسلام شکنجه میشود وبه زنان ازاد اندیش تچاوز میشود.این رژیم قهرمان اعدام در مقیاس جهانی میباشد.علاج چنین فاجعه ای جز با وحدت نیروهای دموکرات وازادیخواه و وطنپرست ممکن ومیسر نخواهدبود
    علی گوشه