درخواست شاهین دادخواه زندانی سیاسی از سران غیرمتعهدها: فریاد آزادی‌خواهی ایرانیان را به گوش جهانیان برسانید

دوشنبه, ۶ام شهریور, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

شاهین دادخواه از مشاوران پیشین شورای عالی امنیت ملی و از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای حسن روحانی در دوران اصلاحات که در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می برد در نامه ای خطاب به سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد از آنان خواسته است فریاد دموکراسی و آزادیخواهی و عدالت خواهی مردم ما را به گوش جهانیان رسانده و نسبت به خطر ناشی از ماهیت استبدادی این دولت که مردم ما، منطقه و جهان را بطور یکسان تهدید می کند، هشدار دهید.

به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی در بخشی از نامه خود آورده است: اینک شما مهمان کشوری هستید که ملت آن بیش از یکصد سال سابقه ی مبارزات آزادی خواهانه و دموکراسی خواهانه دارد و در این راستا دو انقلاب بزرگ آفریده و چندین جنبش اسلامی را رقم زده ولی با ناکامی رو به رو گردیده و هم اکنون بهترین فرزندان این مرز و بوم صرفا به جرم اعتراضات ارام نسبت به مطالبات سیاسی، در زندان به سر می برند.

شاهین دادخواه، ٢۴ بهمن سال گذشته توسط قاضی پیر عباسی رییس شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب محاکمه و پس از گذشت ٣ماه از آخرین جلسه دادگاه در یک اتفاق کم سابقه شعبه ای دیگر به ریاست قاضی صلواتی برای این زندانی سیاسی ٧سال حبس صادر کرد.

در دادنامه صادره ۵سال از این حکم به حالت تعلیق درآمده است. اتهام وی همکاری با دول متخاصم است که پیش از این ناظران آگاه گفته بودند بازداشت کارشناسان و مشاوران تیم هسته ای سابق به ریاست حسن روحانی در حقیقت تلاشی برای پرونده سازی علیه شخص روحانی وسیاست های هسته ای تیم او است.

متن کامل این نامه که در آستانه اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد به نگارش در آمده به گزارش کلمه به شرح زیر است:

سران و نمایندگان بلند پایه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد

ورود شما را به کشور میهن پرستانی همچون نخبگان سیاسی، اساتید ، معلمان، دانشجویان، کارگران، روزنامه نگاران و طیف های مختلف جامعه که به جرم اعتراض آرام نسبت به تقلبات و کودتای انتخاباتی ۱۳۸۸ که هم اکنون در زندان به سر می برند یا بعضی از کاندیداهای ریاست جمهوری آن در حبس خانگی به سر می برند، همچنین کودتاگران و متقلبین و بازیگردانان آن، اشکارا مردم را خس و خاشاک و میکروب میدانند، خیرمقدم عرض نموده و فرصت را غنیمت شمرده و توجه عالیجنابان را به موارد ذیل جلب می نمایم.

شما بهتر از هرکسی می دانید جنبش عدم تعهد یادگار شخصیت هایی همچون جواهر لعل نهرو می باشد.

فریادی علیه استبداد شرق و غرب در عرصه ی بین المللی بوده و در جستجوی آزادی و عدالت بنیان نهاده شده و تلاش های موثر آن بویژه از ربع آخر قرن گذشته راه را برای دموکراسی جهان گشود.

و به دوران جنگ سرد پایان داد و هم اکنون نظام های دموکراتیک از شرق اروپا تا جنوب آفریقا از خاور دور تا خاور نزدیک و میانه را درنوردیده است.

اگرچه جنبش عدم تعهد در ابتدا فریادی علیه استبداد بین المللی بوده ولی فلسفه ی ضد استبدادی آن منحصر به جنبه ی بین المللی نبوده و با هر نوع استبداد در هر شکل و شمایلی در هر سطح داخلی، منطقه ای و بین المللی در ستیز است.

اینک شما مهمان کشوری هستید که ملت آن بیش از یکصد سال سابقه ی مبارزات آزادی خواهانه و دموکراسی خواهانه دارد و در این راستا دو انقلاب بزرگ آفریده و چندین جنبش اسلامی را رقم زده ولی با ناکامی رو به رو گردیده و هم اکنون بهترین فرزندان این مرز و بوم صرفا به جرم اعتراضات ارام نسبت به مطالبات سیاسی، در زندان به سر می برند.

از شما تقاضا دارم فریاد دموکراسی و آزادیخواهی و همچنین عدالت خواهی مردم ما را به گوش دولت و ملت متبوع خود و به گوش تمامی جهانیان رسانده و نسبت به خطر ناشی از ماهیت استبدادی و ماجراجویانه این دولت که مردم ما، منطقه و جهان را بطور یکسان تهدید می کند، هشدار دهید.
شاهین دادخواه
مشاور پیشین شورای عالی امنیت ملی در زمان حسن روحانی
از: کلمه


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.