مرگ یک زندانی در زندان زاهدان به دلیل عدم درمان وی

دوشنبه, ۶ام شهریور, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن


بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” یکی از زندانیان زندان زاهدان به دلیل عدم درمان جان خود را از دست داد.

روز پنجشنبه 2 شهریور ماه زندانی سیاوش توری 40 ساله اهل مراغه که در بند 3 زندان زاهدان محبوس بود دچار سکتۀ قلبی گردید. همبندیان این زندانی با فریادهای خود تقاضای کمک جهت انتقال این زندانی به بهداری و نجات جان وی شدند .اما پاسداربندها از باز کردن درب بند و رسیدگی به خواسته های زندانیان توجهی نکردند.

زندانی سیاوش توری بعد از مدتی طولانی و بدون انتقال به بهداری و درمان وی در مقابل چشمان بهت زده و بی دفاع همبندیانش جان باخت. پاسداربندها بعد از مدت طولانی علیرغم جان سپردن این زندانی پیکر او را در بند رها کرده بودند و حاضر به انتقال او به سردخانه نبودند.

زندان زاهدان دارای یک بهداری که در آن یک پزشک عمومی وجود دارد و روزانه فقط 12 زندانی در حالت وخیم را معاینه می کند و از خود زندانیان می پرسد که چه دارویی را باید برایش بنویسد و بنابه گفتۀ خانواده زندانیان این فرد فاقد تجربه و احتمالا دانش کافی پزشکی میباشد.

در این زندان که چند هزار زندانی را در خود جای داده است در بهداری زندان هیچ پزشک متخصصی وجود ندارد و زندانیان که در شرایط وخیم جسمی هستند بدون درمان به حال خود رها شده اند و اکثر آنها به دلیل نبود امکانات درمانی جان خود را از دست می دهند.

زندان زاهدان یکی از مخوفترین و قرون وسطایی ترین زندانهای رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای می باشد که محل نگهداری زندانیان سیاسی هموطنان بلوچ می باشد. شرایط آن فاجعه بار می باشد . درخواست زندانیان با شکنجه های وحشیانه و سلولها انفرادی پاسخ داده می شود.

این جنایتها در حالی اتفاق می افتاد که متاسفانه دبیر کل سازمان ملل متحد در ایران بسر می برد. زندانیان سیاسی در شرایط حاد و طاقت فرسایی قرار دارند و مردم ایران از سرکوب وحشیانه و غیر انسانی در رنج می باشند. از دبیر کل انتظار می رود که حال بر خلاف خواست مردم ایران و بخصوص زندانیان سیاسی که با مقامات رژیم ولی فقیه که دستان آنها آغشته به خون مردم ایران است دست می دهد،مسئلۀ حقوق بشر و جنایتهای ولی فقیه را در صدر گفتگو ها و سخنرانیهای خود قرار دهد و مسئولیت خطیر خود در سازمان ملل متحد را ادا نماید.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، آخرین جنایت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در زندان زاهدن علیه این زندانی بی دفاع را محکوم می کند و از دبیر کل،کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار رسیدگی به جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
06 شهریور 1391 برابر با 27 اوت2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.