کارخانه رزگاز با ۲۲۰ کارگر در آستانه تعطیلی قرار گرفت‎

چهارشنبه, ۱۵ام شهریور, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

اين شرکت مجهز به یکی از مدرن ترین خط های تولید و همچنین خط لعاب و رنگ میباشد.

مدیرعامل کارخانه رزگاز کاشان گفت: در صورتی که از افزایش بی‌رویه قیمت مواد اولیه جلوگیری نشود و ارز مورد نظر جهت نقدینگی تزریق نشود، این واحد تولیدی که ۲۲۰ کارگر در آن مشغول به کار هستند، ظرف دوماه آینده تعطیل خواهد شد.

شرکت رزگاز به عنوان یک شرکت خصوصی در سال 1363 با هدف تولید اجاق گازهای رومیزی، کابینت دار و فردار در شهر کاشان در استان اصفهان، در بخش لوازم و محصولات خانگی شروع به کار نموده است.

ایلنا: محمد رضا یوسف، با اشاره به اینکه شرکت تولیدی رزگاز کاشان درحال حاضر تولید کننده انواع اجاق گاز است و مدت ۲۸ سال است که به تولید لوازم خانگی فعالیت دارد و به عنوان صادرکننده نمونه کشور طی سه دوره شناخته شده است، گفت: به علت افزایش قیمت و کمبود مواد اولیه و عدم تامین نقدینگی مورد نیاز، درصورتی که تمهیدات جدی اندیشیده نشود و ارز مورد نظر تزریق نشود این واحد تولیدی و صنعتی که بالغ بر۲۲۰ نفر درآن مشغول به کار هستند ظرف دو ماه آینده تعطیل خواهد شد.

این صادرکننده نمونه کشور با بیان اینکه متاسفانه تاکنون هیچ کمک و اقدامی در جهت آزادسازی حامل‌های انرژی پس از هدفمندی یارانه‌ها به این شرکت نشده است گفت: افزایش ۶۰ درصدی مواد اولیه پس از هدفمندی یارانه‌ها تاثیر بسیار زیادی در کاهش تولیدات این کارخانه گذاشته است.

مدیرعامل شرکت رزگاز کاشان با بیان اینکه سال گذشته ورق روغنی را کیلویی ۱۱۰۰ تومان خریداری می‌کردیم گفت: با تشدید فشارهای خارجی، درحال حاضر برای تهیه ورق مورد نیاز این شرکت باید بابت آن هرکیلو ۱۸۲۰ تومان پرداخت کنیم.

به نظرمی رسد هرچند تحریم‌ها درافزایش قیمت مواداولیه بی تاثیر نبوده، ولی ایجاد بازار کاذب مواد اولیه در داخل کشور توسط سوداگران و واسطه‌ها می‌تواند نقش به سزایی در افزایش قیمت مواد اولیه داشته باشد. از این رو انتظار می‌رود مسئولین مربوطه ضمن برخورد با سوداگران و تامین ارز مورد نظر جهت حفظ اشتغال این واحد تولیدی اقدام اساسی انجام دهند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.