شیوا نظرآهاری برای اجرای ۴ سال حبس به زندان رفت و سعید مدنی پس از ۸ ماه، همچنان در بند ۲۰۹

شنبه, ۱۸ام شهریور, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

شیوا نظرآهاری برای اجرای ۴ سال حبس به زندان رفت

شیوا نظرآهاری فعال حقوق بشر و روزنامه نگار برای اجرای حکم ۴ سال زندان ساعتی پیش خود را به بند زنان زندان اوین معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار کلمه، شیوا نظرآهاری عضو هیات موسس کمیته گزارشگران حقوق بشر که در جریان سرکوب های پس از انتخابات بازداشت و در یک مهر ۱۳۸۸ به طور موقت از زندان اوین آزاد شده بود بار دیگر هنگامی که قصد شرکت در مراسم تشییع آیت الله منتظری را داشت بازداشت و در دوران حبس خود بیش از ۱۰۰ روز را در سلول‌های انفرادی گذراند.

وی که ۲۱ شهریور, ۱۳۸۹ با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی و به صورت موقت آزاد شده بود از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظرتهران، به تحمل ۴ سال حبس تعزیری، تبعید به زندان شهر کرج و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

شیوا نظرآهاری بامداد روز چهارشنبه پانزدهم شهریور ماه برای اجرای حکم حبس چهار سالۀ خود به زندان اوین رفته بود، که مسئولین مربوطه اعلام کردند وی روز شنبه هجدهم شهریور ماه باید برای اجرای حکم مراجعه نماید.

سعید مدنی پس از ۸ ماه، همچنان در بند ۲۰۹

سعید مدنی، عضو شورای فعالان ملی ـ مذهبی ایران جامعه شناس و پژوهشگر ارشد علوم اجتماعی و از صاحب‌نظران حامی جنبش سبز مردم ایران، از ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۰ در سلول‌های انفرادی و جمعی بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین محبوس است.

به گزارش ندای سبز آزادی، این دانش‌آموخته‌ی دکترای علوم اجتماعی عضو گروه مسائل و آسیب‌های اجتماعی انجمن جامعه‌شناسی ایران و صاحب تحقیقات متعدد و ارزشمند در حوزه‌ی آسیب‌های اجتماعی و به‌ویژه اعتیاد، فقر، و روسپی‌گری است مدنی، روزنامه نگار، نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی ایران، و از بنیان‌گذاران و عضو هیات تحریریه نشریه توقیف شده «ایران فردا» به مدیرمسئولی زنده‌یاد مهندس عزت الله سحابی است.

سعید مدنی مدرس دانشگاه علوم اجتماعی و بهزیستی و سردبیر فصلنامه علمی ـ پژوهشی رفاه اجتماعی بود که در پی حمایت از جنبش سبز با تهدید دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی پس از کودتای انتخاباتی ۱۳۸۸ از کار برکنار شد.

با وجود پایان یافتن بازجویی‌های خشن و بدرفتاری شدید با مدنی و سپری شدن ۷ ماه از حبس این جامعه شناس بازجوهای مسلط بر بند امنیتی ۲۰۹ اوین همچنان از انتقال این فعال سیاسی ملی ـ مذهبی به بند ۳۵۰ (بند ویژه زندانیان سیاسی) ممانعت می‌کنند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.