گزارش تصویری و نوشتاری از همایش ۱۱ سپتامبر در مقابل سفارت امریکا در لندن

جمعه, ۲۴ام شهریور, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

صدای موج سبز: مردم ایران خود قربانیان اصلی ترور و خشونت هستند

اکبر کریمیان هماهنگ کننده “صدای موج سبز” در تظاهرات “نه به جنگ، نه به جمهوری اسلامی” گفت:”نظام جمهوری اسلامی ، رژیمی است که دوام خود را بر پایه تحریف افکار عمومی قرار داده و حکومتش بر مبنای زندانی کردن، ترور و اعدام مخالفانش استوار است. بنابراین مردم ایران خود از قربانیان اصلی ترور و از مخالفان جدی آن هستند.”
بعد از ظهر دیروز 11 سپتامبر، میدان گرونر لندن شاهد تظاهرات “صدای موج سبز” بود که در مقابل سفارت آمریکا برگزار شد. تظاهراتی که با هدف های اصلی محکوم کردن جنگ و ترور و حکومت جمهوری اسلامی برگزار شد.
کریمیان در این همایش گفت:”امروز، روزی است که جهان متوجه خطر بنیادگرایان، ترس و وحشت از نابودی و ناامیدی است. این همان احساسی است که ملت ایران طی سالهای طولانی آن را تجربه کرده است.امروز روزی است که ما گرد هم امده ایم تا با افکار و ایدئولوژی منحرف مبارزه کنیم. افکاری که این آمادگی را دارند تا به راحتی مردم بیگناه را قربانی نظرات خود کنند.”
هماهنگ کننده “صدای موج سبز”در ادامه با تاکید بر اینکه ایجاد حکومت دموکراتیک و آزاد و بهبود روابط بین المللی با دیگر ملت ها ، وظیفه ملت ایران است، تصریح کرد:” در عین حال، ما نیازمند حمایت های معنوی ملت های آزاد و دموکراتیک هستیم. ما نیازمند آن هستیم که آنان از دولت های خود بخواهند تا نیروهای امنیتی، حاکمان ایران و خانواده های آنها را تحریم سیاسی و اقتصادی کنند.”
وی افزود:”ما خواهان اعمال تحریم های هوشمند بر روی رژیم جمهوری اسلامی ایران هستیم به نحوی که این رژیم به قوانین حقوق بشر احترام گذاشته و آنها را به اجرا درآورد وما خواهان آن هستیم که این تحریم ها تا آزادی کلیه زندانیان سیاسی ادامه داشته باشد.”
کریمیان تاکید کرد:”دموکراسی از طریق لوله های تفنگ ایجاد نخواهد شد ودر زیر بمباران رشد نخواهد کرد.”
در این تظاهرات، شرکت کنندگان شعارهای مختلفی در محکومیت جنگ، ترور و جمهوری اسلامی سر دادند. شعارهایی از جمله “دیکتاتور در ایران باید برود”، “آمریکا، جنگ بس است” ، “نه به تروریست، نه به جنگ ،نه به جمهوری اسلامی”
حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001، به دست گروه تروریستی القاعده در خاک ایالات متحده آمریکا انجام شد. صبح آن روز، 19 تن از اعضای القاعده، چهار هواپیمای تجاری –مسافربری را ربودند و در فاصله های زمانی به برج های دو قلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک زدند.
گفته می شود تعداد کشته شدگان این حملات حدود 3 هزار نفر بود

http://www.youtube.com/watch?v=8NU7gjN9KTg&feature=youtu.be


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.