هزینه نوشت‌افزار برای خانواده‌های کارگری که دو دانش آموز دارند یک ماه حقوق آنان است

جمعه, ۲۴ام شهریور, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

وضعیت اقتصادی کشور و پائین بودن توان خرید مردم به حدی گسترده شده است که کارگران قادر به تامین مایحتاج تحصیل و نوشت افزار فرزندان خود نیز نیستند.

به گزارش ایلنا، کرمعلی سامانی‌پور، دبیر خانه کارگر ساوجبلاغ گفت: با نزدیک شدن به ماه مهر و شروع فصل مدارس، تهیه نوشت‌افزار برای کارگرانی که با حداقل حقوق معاش خود را تامین می‌کنند بسیار دشوار است.

اين فعال کارگری خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت نامساعد واحدهای تولیدی که گریبانگیر کارگران نیز شده است، در آستانه بازگشایی مدارس لازم است با اختصاص بن و توزیع نوشت‌افزار یارانه‌ای از کارگران حمایت شود.

وی با بیان اینکه در پی افزایش قیمت ناگهانی، اکنون هزینه نوشت‌افزار ضروری برای یک دانش‌آموز در حدود ۱۵۰ هزار تومان است، گفت: تهیه نوشت‌افزار برای خانواده‌های کارگری که دو دانش آموز دارند تقریبا تمامی درآمد یک ماه آنان را می‌بلعد.

سامانی‌پور در ادامه واردات بی‌رویه، گرانی کاغذ و عدم حمایت دولت از این صنف را از عوامل گرانی این محصولات دانست وافزود: در این شرایط دولت باید وزارت بازرگانی را مکلف به حمایت از اقشار آسیب پذیر کند.

او اضافه کرد: اختصاص یارانه و ارائه بن‌های خرید (همچون گذشته) و برگزاری نمایشگاهای عرضه مستقیم نوشت‌افزار تولید داخل، هم به اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه کمک می‌کند و هم چرخه تولید داخلی را به گردش می‌اندازد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.