تشکیل “کمپین صلح و آزادی” در داخل ایران

دوشنبه, ۲۷ام شهریور, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

جمعی از چهره‌های سیاسی و فرهنگی در داخل ایران با برپایی کارزاری برای “صلح و آزادی” از حاکمان ایران خواسته‌اند “اعمال تشنج‌زا و خشونت‌آفرین” را متوقف کند. آنها می‌گویند، حق مسلم ایرانیان صلح و آزادی و حقوق بشر است.

با افزایش نگرانی‌ها از حمله نظامی به ایران، جمعی از چهره‌های سرشناس در داخل کشور با انتشار بیانیه‌ای ایرانیان را به مشارکت در کارزار “بخاطر صلح و آزادی” فراخوانده‌اند.

این فراخوان را افرادی چون بابک احمدی، احمد صدر حاج سیدجوادی، محمدعلی عمویی، محمد ملکی و محمد نوری‌زاد امضا کرده‌اند. آنها خواستار حمایت و همراهی دیگر صلح‌دوستان و آزادی‌خواهان با این فراخوان شده‌اند.

بخاطر صلح و آزادی
هموطنان، مردم صلح دوست ایران

بار دیگر سایه سنگین جنگ بر سرمان افتاده، جنگی بسیار زیان بار تر و مخوف تر از جنگ هشت ساله. ما که هنوز زخمهای ناشی از آن جنگ را بر جسم و جان داریم؛ ما که هنوز خسارتهای مادی و معنوی آن جنگ را بر دوش میکشیم؛ ما که در آن جنگ صدها هزار کشته و مجروح و میلیون ها آواره، صدها شهر و روستای تخریب شده و به روایتی هزار میلیارد دلار خسارت مادی و دهها برابر خسارت معنوی تحمل کردیم؛ ما که امروز در جای جای میهن عزیزمان با فقر و فساد و فحشا و اعتیاد و دزدی و فاصله طبقاتی که همه از آثار آن جنگ است دست و پنجه نرم میکنیم؛ وقتی این روزها دوباره صدای طبل جنگ به گوشهایمان می‌رسد، بر خود میلرزیم.

می‌خواهیم و باید به هر قیمتی، عفریت هستی خوار جنگ را از کشورمان برانیم.

ما صلح و دوستی می‌خواهیم، نه جنگ و خشونت. ما جنگ را نه نعمت که نقمت میدانیم. ما میخواهیم با برپایی کارزار (کمپین) «بخاطر صلح و آزادی» و ابراز نفرت از خشونت و کشتار، به حاکمان کشورمان بگوییم، اعمال تشنج زا و خشونت آفرین بس است؛ اعمالی که منجر به تحریمهای کمرشکن علیه ملت ما گردیده و بهانه ای برای تصویب سه قطع نامه علیه مردم ما شده تا هر بار فشار بیشتری را بر ما تحمیل کنند.

ما از حاکمان ایران میخواهیم هر نوع بهانه‌ای برای جنگ و فشار و تحریم اقتصادی را متوقف و خنثی کنند تا جنگ افروزان ناامید شوند. ما میخواهیم به جهانیان بگوییم که صلح و آزادی و حقوق بشر حق مسلم ماست.

هموطن با شرکت در این فراخوان کشورمان را از یک فاجعه جبران ناپذیر نجات دهیم.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.