بار ديگر صعود قیمت‌ خودروهای داخلی

جمعه, ۳۱ام شهریور, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

این هفته در بازار خودروهای داخلی، قیمت‌ها یا ثابت ماندند یا دوباره صعود کردند، از پائين آمدن قيمت خودروها هيچ خبری نبود.

بر اساس آنچه فعالان بازار گفته اند خودروی 206 در مدل تیپ دوم خود که هفته گذشته افزایش صعودی قیمت آن متوقف شده بود با افزایش قیمت های گذشته ای که داشته، 22 میلیون تومان به فروش می رسد.

خبرآنلاين گزارش داد: همچنین تیپ 6 نیز که از افزایش قیمت‌ها در امان نبوده، هم اکنون 34 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. در بین دیگر مدل‌های 206، صندوق دارها نیز رشد قیمت را تجربه کرده‌اند، به نحوی که ساده‌ترین مدل آنها به نام V20 قیمتی برابر با 22 میلیون تومان دارد. 206 مدل V8 هم از قیمتی معادل 26 میلیون و 500 هزار تومان برخوردار است که این موضوع از رشد قیمت یک و نیم میلیونی آن حکایت می‌کند. مدل V9 نیز که خودرویی دنده اتومات به شمار می‌رود، در حال حاضر 34 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو 207 نیز گرانی را تجربه کرده است. این محصول هم اکنون 36 میلیون تومان در مدل اتومات قیمت دارد.

اما در بین دیگر محصولات ایران خودرو، در حال حاضر پژو 405 دوگانه سوز قیمتی برابر با 17 میلیون و 750 هزار تومان دارد و این موضوع نشان می‌دهد 405 نزدیک به 500 هزار تومان گران شده است. این خودرو همچنین در مدل SLX قیمتی برابر با 18 میلیون تومان دارد. از بازار پارس نیز خبر می‌رسد قیمت مدل بنزینی آن به 23 میلیون و 500 هزار تومان رسیده و مدل دوگانه این خودرو نیز 250 هزار تومان گران‌تر خرید و فروش می‌شود. در بین مدل‌های سمند نیز در حال حاضر سمند SE با افزایش قیمت روبه‌رو شده و هم اکنون 15 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رود و این نشان دهنده رشد قیمت نیم میلیون تومانی SE است.

اما سوزوکی گرندویتارا همچنان قیمت صعودی دارد. خودرویی که چیزی نمانده قله 80 میلیون تومان را نیز فتح کند.به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، ویتارا در مدل کلاس 8 و اتومات خود قیمتی برابر با 79 میلیون تومان دارد که این موضوع از رشد قیمت شش میلیونی آن حکایت می‌کند. این خودرو در مدل دنده‌ای نیز 72 میلیون تومان به فروش می‌رود. تندر-90 باز هم افزایش قیمت را در هفته گذشته تجربه کرد و از مرز 23 میلیون تومان رد شد. در حال حاضر تندر ایران خودرو در مدل E2 قیمتی برابر با 22 میلیون و 500 هزار تومان دارد و همتای پارس خودرویی آن 700 هزار تومان گران‌تر به فروش می‌رسد. تندر E1 نیز قیمتی برابر با 20 میلیون تومان را داراست.
در بین دیگر خودروهای داخلی، این هفته مگان ترمز گرفت و در همان قیمت قبلی خود باقی ماند. مگان هم اکنون در مدل اتومات و 2000 سی‌سی خود قیمتی برابر با 51 میلیون تومان دارد. ماکسیما نیز قیمت خود را در هفته گذشته حفظ کرد و بالا و پایین نشد. این خودرو هم اکنون 72 میلیون تومان قیمت دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.