کمبود خوابگاه برای 50 هزار دانشجو در ايران

شنبه, ۱ام مهر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن


روزنامه جام جم گزارش داده که در سال جاری دست‌کم «۵۰ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه‌های دولتی با مشکل نداشتن خوابگاه روبه‌رو هستند».

به نوشته این روزنامه، در حالی که بیشتر دانشگاه‌های کشور بازگشایی شده ‌است، «همچنان بسیاری از دانشجویان غیربومی در تکاپوی پیدا کردن سرپناهی برای گذران زندگی دانشجویی خود هستند».

منصور حبیب‌پور گودرزی، قائم‌ مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، با اشاره به «وجود ۹۰۰ خوابگاه دولتی و ۳۰۰ خوابگاه غیردولتی در سراسر کشور» به روزنامه جام جم گفته است که «حدود ۴۵۰ هزار دانشجو در دوره‌های روزانه و حدود ۱۵۰ هزار دانشجوی شبانه در دانشگاه‌های دولتی تحصیل می‌کنند» و «در این میان توانسته‌ایم برای بیش از ۲۵۰ هزار دانشجو خوابگاه تهیه کنیم، ولی پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۵۰ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه‌های دولتی با مشکل اسکان و محدودیت‌های خوابگاهی روبه‌رو باشند».

اين روزنامه نوشته است که «هم‌اکنون نزدیک به ۴۰ درصد از دانشجویان دانشگاه‌های دولتی در خوابگاه‌ها زندگی می‌کنند، اما برای دانشجویان دانشگاه‌های غیردولتی، همین ۴۰ درصد هم مصداق ندارد؛ طوری که کمبود شدید خوابگاه در دانشگاه‌های غیردولتی، به پاشنه آشیل بسیاری از دانشجویان غیربومی تبدیل شده است».

اين روزنامه تاکید کرده است که «اگر مشکل کمبود خوابگاه‌ها و حتی‌ گاه نبود خوابگاه برای بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی را هم در نظر بگیریم»، اکنون «کمبود خوابگاه‌های استاندارد دانشجویی از جمله مهم‌ترین چالش‌های پیش روی آموزش عالی کشور است».


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.