اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق برای پیمان عارف قبل از آزادی وی

یکشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۰

حکم ۷۴ ضربه برای پیمان عارف، عضو زندانی جبهه ملی ایران امروز، یکشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۰ در زندان اوین تهران اجرا شد.

سمیرا جمشیدی، همسر پیمان عارف درگفت‌وگو با وب‌سایت «خانه حقوق بشر ایران» با تایید این خبر گفت که این حکم هم‌زمان با پایان دوره‌ محکومیت وی و قبل از آزادی او اجرا شده است.

دادگاه انقلاب تهران این فعال سیاسی را به اتهام توهین به ریاست جمهوری به ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده بود. وی همچنین به «یک سال حبس تعزیری و محرومیت مادام‌العمر از حرفه روزنامه‌نگاری و عضویت و فعالیت در احزاب سیاسی» محکوم شده بود.

در حالی که سمیرا جمشیدی، می‌گوید که وضعیت روحی همسرش «خوب» است، گزارش‌های رسیده حاکی از این است که وضعیت جسمی وی خوب نیست و کمرش به دلیل ضربات وارده شلاق «به شدت» آسیب دیده است.

پیمان عارف، روزنامه‎نگار، از فعالان سابق دانشجویی و عضو سازمان دانش آموختگان جبهه ملی ایران است. 

وی که در روزهای نخست پس از دهمین انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه سال ۱۳۸۸ بازداشت شده بود، ۱اردیبهشت ۱۳۸۹ به صورت مشروط تا زمان قطعی شدن رأی حبس تعزیری از زندان اوین آزاد شد. وی وی ۲۱ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ جهت تحمل حکم حبس تعزیری بازداشت و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده بود.

سمیه توحیدلو، از فعالان سیاسی که در سال ۱۳۸۸ به مدت ۷۰ روز در بازداشت بود نیز روز ۲۳ شهریور ماه جاری مجبور به تحمل ۵۰ ضربه شلاق شد. بر اساس گزارش‌های رسیده از ضربات توسط یک مامور مرد و «آرام‌تر از حد معمولی» بوده و از روی لباس به بدن وی زده شده است.

دادگاه انقلاب این فعال سیاسی را به به یک سال حبس و ۵۰ ضربه شلاق محکوم کرده بود که حکم یک سال حبس وی در دادگاه تجدید نظر نقض شده بود.

از: زمانه

 

 
 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به همبستگی 

 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران