دولت و كارفرمايان اعتقادی به افزایش دستمزد بر مبنای تورم ندارند

با توجه به این که امسال نرخ تورم بیش از سال‌های گذشته افزایش یافته است، روند تعيين مزد در مقایسه با سال‌های گذشته با چالش مواجه خواهد شد.

ایلنا: نماینده کارگران در شورای عالی کار اعلام کرد: شرکای اجتماعی کارگران (نمایندگان کارفرمایی و دولت) اعتقادی به افزایش دستمزد بر مبنای تورم ندارند.

محمد احمدی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، از برگزاری نخستین جلسه شورای عالی کار در رابطه با تعیین مصوبه مزدی کارگران خبر داد و اظهار داشت: امروز گزارشی در مورد افزايش نرخ سبد هزینه خانوار کارگری به تبع رشد تورم از سوی کمیته مزد ارائه شد و همچنين نمايندگان كارگري در خصوص کلیات تعیین مزد با نمایندگان کارفرمایی و دولت مباحثه كردند.

او از افزایش بی رویه نرخ تورم در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به این که امسال نرخ تورم بیش از سال‌های گذشته افزایش یافته است، روند تعيين مزد در مقایسه با سال‌های گذشته با چالش مواجه خواهد شد.

این مقام کارگری خواستار اجرای صحیح ماده 41 قانون کار در تعیین دستمزد کارگران شد و گفت: طبق این ماده قانونی دستمزد کارگران باید بر مبنای نرخ سبد معیشت و تورم اعلامی بانک مرکزی تعیین شود. این در حالیست که شورای عالی کار تبصره یک ماده 41 قانون کار را در تعیین مزد کارگران لحاظ نمی کند
.

----

اعتصاب ۲۰۰۰ کارگر کشت و صنعت شوشتر

به علت عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل از ديروز تا کنون ۲۰۰۰ کارگر کشت و صنعت شوشتر اعتصاب کرده‌اند.

ايلنا: يک فعال کارگری در خوزستان از اعتصاب کارگران شرکت کشت و صنعت نی‌بر شوشتر خبر داد.

آقايار حسينی، دبير اجرايی خانه کارگر خوزستان در گفتگو باايلنا، ضمن انتقاد از عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل از سوی مدير اين کارخانه ياد آور شد: به علت عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل از ديروز تا کنون ۲۰۰۰ کارگر کشت و صنعت شوشتر اعتصاب کرده‌اند.

 

 
 

بازگشت به صفحه اول

ساير مطالب مربوط به همبستگی 

 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران