یک مسئول استانی سپاه پاسداران معرفی کاندیدا از سوی جمنا را ‘حجت شرعی’ دانست


مسئول نمایندگی آیت الله خامنه ای در سپاه استان کرمان با متهم کردن حسن روحانی به دروغ‌گویی گفت: “من می‌‌گویم بر پدرش نه، پدرش که تقصیری ندارد، بر خود آدم دروغگو لعنت”

محمدعلی محسن‌زاده، مسئول دفتر نمایندگی آیت الله خامنه ای در سپاه ثارالله استان کرمان، معرفی کاندیدا از سوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) را برای انتخابات ریاست جمهوری “حجت شرعی” دانست.

آقای محسن زاده ۳ اردیبهشت در سخنانی در جمع نیروهای سپاه در شهرستان انار استان کرمان گفت: “جبهه مردمی [نیروهای] انقلاب اسلامی الان دو گزینه در شش نفر دارند، هر کدام‌شان را معرفی کردند برای ما حجت شرعی است.”
وی تاکید کرد که “خروجی جبهه مردمی انقلاب اسلامی هر کسی باشد برای ما امین است” و در عین حال افزود: “بنا نیست ما در سپاه و بسیج بگوییم به چه کسی رای بدهید.”

سخنرانی مسئول نمایندگی آیت الله خامنه ای در سپاه کرمان در شرایطی صورت گرفته که از میان شش کاندیدای تایید صلاحیت شده برای انتخابات ریاست جمهوری ایران، دو نفر یعنی ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف مورد حمایت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی هستند. مشخص نیست که آیا از میان این دو، همان طور که آقای محسن زاده گفته نهایتا یک نفر در نهایت در عرصه رقابت باقی خواهد ماند یا نه.

محمدعلی محسن‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود دولت حسن روحانی را جزو مجموعه هایی دانست که “ضد حاکمیت دینی” هستند و “علیه انقلاب اسلامی” حرکت می کنند.

وی تاکید کرد که رد صلاحیت آقای روحانی از سوی شورای نگهبان به دلیل “یک اشکال قانونی” امکان‌پذیر نبوده و توضیح داد: “این دولت می‌خواهد انتخابات را برگزار کند… اگر به رئیس‌جمهورش بگویند صلاحیت ندارد، درباره وزیر کشورش اشکال پیدا می‌شود و انتخابات زیر سوال می‌رود.”

این مقام سپاه افزود: “البته یک راه قانونی پیش‌بینی شده اما برای نظام هزینه دارد و هزینه داشت و آن این بود که مانند زمان بنی‌صدر، مجلس شورای اسلامی به عدم کفایت سیاسی رئیس‌جمهور رای بدهد و حضرت آقا که حکم داده‌اند، تنفیذ حکم‌شان را پس بگیرند و عزل‌شان بکنند و بعد برای اجرای انتخابات کفیل بگیرند.”

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، در اسفند ماه گفته بود پرسنل و مسئولان سپاه “حق دخالت سیاسی و جناحی در انتخابات و تخریب کاندیداها را ندارند”.

آقای محسن‌زاده همچنین با متهم کردن حسن روحانی به “دروغ” گفتن در مورد حل سریع مشکلات اقتصادی ایران گفت: “قدیمی‌ها یک نفرین کرده‌اند که من بخشی از آن‌ را قبول دارند، گفته‌اند بر پدر آدم دروغگو لعنت؛ من می‌‌گویم بر پدرش نه، پدرش که تقصیری ندارد. بر خود آدم دروغگو لعنت.”

محمدعلی محسن زاده با ناتوان معرفی کردن آقای روحانی از حل مشکلات اقتصادی اظهار داشت: “پس دوباره ثبت‌نام کرده‌اید که چه کار کنید؟… اینجاست که آدم شک می‌کند اینها چه ماموریتی دارند؟”

مسئول نمایندگی آیت الله خامنه ای در سپاه ثارالله استان کرمان، در ادامه با اشاره مجدد به رئیس جمهور ایران او را به رفاه طلبی و کم کاری متهم کرد.

او بدون توضیح بیشتر گفت: “خوشبختانه یا متاسفانه حفاظت از شخصیت‌ها بر عهده سپاه است. حالا چه شخصیت را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم، آش کشک خاله است باید از او حفاظت کنیم.”
از: بی بی سی

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.