اظهارنظر شریعتمداری درباره کوروش: او یک پیامبر الهی بود/حامیان آن روز کورش همین نیروهای حزب‌الله امروز بوده‌اند/تجمع‌کنندگان حامی کوروش باید شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر بدهند

یکشنبه, 7ام آبان, 1396
اندازه قلم متن

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه مورخان برجسته و نیز مفسران بزرگ قرآن با ارائه اسناد و شواهد مستحکم نشان داده اند که کوروش همان ذوالقرنین پیامبر است، گفت: نشانه حمایت از کوروش شعار «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» است.

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، با توجه به‌روز هفتم آبان‌ماه که به سالروز تولد «کورش کبیر» شهرت یافته و با اشاره به تجمع برخی در این روز، اظهار داشت: این جماعت اگر در دوران کوروش بودند برای مخالفت با او به خدمت امپراتوری روم که دشمن ایران بود درمی‌آمدند.
به گزارش آفتاب‌نیوز، شریعتمداری افزود: یک مقایسه ساده می‌تواند به‌وضوح نشان دهد که حامیان آن روز کورش همین نیروهای حزب‌الله امروز بوده‌اند و دشمنان داخلی او دقیقاً آنانی بوده‌اند که امروزه سنگ آمریکا و غرب را به سینه می‌زنند.
وی با تأکید بر اینکه کورش یک پیامبر الهی بود، خاطرنشان کرد: کوروش برای گسترش آئین یکتاپرستی و نجات ملت‌های مظلوم از سلطه جباران به شرق، غرب و شمال لشکرکشی کرد یعنی همان کاری که امروزه جمهوری اسلامی با حضور خود در منطقه و برای حمایت از مقاومت و نجات محرومان و مستضعفان انجام می‌دهد که به‌شدت مورد اعتراض غرب باوران و شماری از مدعیان اصلاحات است.
به باور مدیرمسئول روزنامه کیهان، برخی تلاش می‌کنند که اقدام کوروش در نجات یهودیان از چنگ حاکمان جبار در بابل را نشانه حمایت کوروش از صهیونیست‌ها قلمداد کنند! و حال‌آنکه در آن دوران آئین یهود دین حقه بود و حضرت مسیح علیه‌السلام در اواسط دوران اشکانیان ظهور کردند، بنابراین یهودیانی که کوروش آزاد کرد، صهیونیست‌ها و افرادی نظیر موشه دایان و شارون،مناحیم بگین، شیمون پرز و نتانیاهو نبودند.
شریعتمداری ادامه داد: صهیونیست‌ها برخلاف یهودیان آن دوران نه‌فقط پیرو حضرت موسی علیه‌السلام نیستند بلکه دقیقاً از بینش و منش فرعون پیروی می‌کنند. مانند فرعون خود و پیروانشان را نژاد برتر می‌دانند! مانند فرعون اصرار فراوانی بر کودک‌کشی دارند و  زر‌اندوزند و خانه و کاشانه کسانی را که با خود همراه نمی‌بینند بر سرشان خراب کرده و ساکنانش را آواره می‌کنند.
وی خطاب به برخی از افراد که در روز کوروش تجمع می‌کنند، تصریح کرد: جماعتی که به بهانه جشن تولد کوروش در روز ۷ آبان گردهم می‌آیند اگر واقعاً طرفدار کوروش بوده و در ادعای خود صادق باشند باید شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر بدهند و در غیر این صورت دشمنان کوروش و بینش و منش آن پیامبر الهی هستند.
مدیرمسئول کیهان در ادامه گفت: کسانی که می‌خواهند درباره کوروش و شخصیت او به‌عنوان یک پیامبر الهی یعنی همان ذوالقرنین کاوشی داشته باشند می‌توانند به جلد اول کتاب تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین به قلم دکتر علی‌اکبر ولایتی مراجعه کنند. ایشان نظرات مفسران و مورخان مختلف را به‌اختصار و البته مستند در این کتاب آورده است.
از: آفتاب نیوز

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.