خامنه ای: آمریکا با ملت ایران دشمن است، نه با رهبر و دولت جمهوری اسلامی/ آنها به امثال مصدق هم راضی نیستند

سایت ملیون ایران: این چندمین بار است که علی خامنه ای کوشش دارد “آمریکا ستیزی” را راه درست “دفاع از منافع ملی” ایران که مصدق نماد آنست جلوه دهد. حال آنکه هر انسان باخردی میداند که “آمریکاستیزی” نه تنها ربطی به “دفاع از منافع ملی” ایران ندارد، بلکه منافی آن است و خامنه ای چون استدلالی برای “آمریکاستیزی” خود ندارد کوشش دارد با این ادعا از نام و مبارزات مصدق برای ادامه سیاست های ضدایرانی خویش بهره بگیرد. آقای خامنه ای میگوید: “این‌جور نیست که فقط با این حقیر دشمن باشند یا با دولت جمهوری اسلامی؛ نه، با اصل این ملت که ایستاده است، با این دشمنند”. این در حالیست که مردم ایران هیچگونه دشمنی با مردم آمریکا ندارند و مسئولان آمریکا نیز همواره حساب آنان را از جمهوری اسلامی جدا کرده اند. هدف آقای خامنه ای که آمریکاستیزی را تبلیغ میکند این است که در این معادله پای مردم را به میان کشد و دشمنی آمریکا را علیه مردم ایران جلوه دهد.

اصل خبر از عصر ایران:

دیدید این اواخر رئیس دولت آمریکا گفت ملت ایران یک ملت تروریست است؟ ببینید این نگاه چقدر ابلهانه است.

در آستانه‌ ۱۳ آبان روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان، صبح امروز (پنجشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش عصرایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:

* شما جوانان می‌توانید بر ترفند دشمن فائق بیایید و این کشور را به آن نقطه‌ی مطلوب آرمان‌های اسلامی و انقلابی برسانید. البته شرط‌هایی دارد: یکی از شرط‌ها این است که دشمن را بشناسید و فریب آن را نخورید؛ اینکه من تکیه می‌کنم روی دشمن، این از روی تعصب نیست؛ این ناشی از یک تجربه است. این‌جور نیست که فقط با این حقیر دشمن باشند یا با دولت جمهوری اسلامی؛ نه، با اصل این ملت که ایستاده است، با این دشمنند.

*دیدید این اواخر رئیس دولت آمریکا گفت ملت ایران یک ملت تروریست است. ببینید این نگاه چقدر ابلهانه است؛ یک ملت را می‌گوید تروریست، نمی‌گوید رهبر تروریست است، نمی‌گوید دولت تروریست است، می‌گوید ملت ایران تروریست است؛ این دشمنی نیست؟

چندسال قبل هم یک دولتمرد آمریکایی گفت ما باید ریشه‌ی ملت ایران را از بین ببریم.احمق! ریشه‌ی یک چنین ملتی را با این سابقه‌ی تاریخی و این درخت تناور فرهنگی را می‌شود کَند؟

* آمریکا حتی به آن‌هایی که به او امید بستند و برای کمک گرفتن به سراغش رفتند هم رحم نکرد؛ مثل دکتر مصدق که برای آنکه جلوی انگلیسی‌ها بایستد به سراغ آمریکایی‌ها رفت و به آن‌ها اعتماد کرد؛ و بعد، کودتای ۲۸مرداد، نه به‌وسیله‌ی انگلیس که به‌وسیله‌ی آمریکا انجام شد. یعنی این‌ها حتی به امثال مصدق هم راضی نیستند؛ این‌ها نوکر می‌خواهند، سرسپرده می‌خواهند، توسری‌خور می‌خواهند، مثل محمدرضای پهلوی.

منبع: khamenei.ir

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.