تسلیت نهضت مقاومت ملی ایران بمناسبت درگذشت عباس امیرانتظام

شنبه, 23ام تیر, 1397
اندازه قلم متن

بمناسبت درگذشت عباس امیرانتظام

عباس امیرانتظام، معاون نخست‌وزیر و سخن‌گوی دولت موقت که سال‌ها به اتهام واهی جاسوسی در زندان بود، صبح روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۷ در پی یک سکته ی قلبی از جهان رفت و به ابدیت پیوست.

مهندس عباس امیرانتظام، که از همان آغاز جوانی از پیروان راه مصدق بود پس از ۲۸ مرداد به نهضت مقاومت ملی پیوست. این یار و همکار وفادار مهندس مهدی بازرگان و معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت موقت که از مخالفان سرسخت ولایت فقیه بود در سال ۱۳۵۸ یعنی تنها یک سال و نیم پس ازاستقرار حکومت کشتار و وحشت خمینی از طرف دانشجویان خط امام و حکومت اسلامی به اتهام واهی همکاری با دولت آمریکا در محاکمه ای غیرقانونی محکوم به اعدام شد. در دوران زندان و محاکمه ی او، در حالی که تقریباً همه ی دوستان وی در نهضت آزادی او را تنها گذاشته بودند تنها مهندس بازرگان بود که در راه نجات این هوادار ثابت قدم مصدق و یار دیرین خود به تلاشی صمیمانه و خستگی ناپذیر پرداخت و با کوشش های او بود که این حکم غیرقانونی و ظالمانه به حکم حبس ابد تبدیل شد. امیرانتظام که یک پیرو سرسخت راه مصدق بود هرگز زیر بار تقاضای عفو که بارها به او پیشنها شده بود نرفت و تا آخرین دم حیات خواستار تچدید محاکمه و اعاده ی حیثیت خود بود. او در راه آزادی و استقلال ایران هیچگاه از پای ننشست و تا آخرین روز حیاتش با استقامت مبارزه و از آرمان هایش دفاع کرد.

نهضت مقاومت ملی ایران درگذشت مهندس عباس امیرانتظام را به همسر ارجمند و فرزندان او، به همه ی آزادیخواهان ایران، به یاران او درجبهه ملی ایران و به همه ی ملت ایران تسلیت می گوید.

ایران هرگز نخواهد مرد
شنبه۲۳ تیرماه ۱۳۹۷
١۴ ژوئیه ۲۰۱۸
نهضت مقاومت ملی ایران


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.