گسترش اعتراض‌های کارگری در خوزستان

پنجشنبه, 1ام آذر, 1397
اندازه قلم متن

استان‌وایر- اعتراض‌ کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز وارد دهمین روز خود شد و دور تازه تجمع کارگران نیشکر «هفت‌تپه» هم ۱۷ روزه شد.

براساس گزارش‌ها٬ روز چهارشنبه (۳۰ آبان) کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای دهمین روز متوالی اعتراض‌های خود را پی گرفتند و بخش‌هایی از مردم اهواز را با خود همراه کردند.

این کارگران همچون روزهای گذشته تجمع خود را از مقابل استانداری خوزستان آغاز کرده و بعد از راهپیمایی در چهار راه «نادری» که مرکز اصلی شهر اهواز محسوب می‌شود٬ گردهم آمدند.

کارگران در طول مسیر راهپیمائی٬ شعارهای هم‌چون «تورم گرانی پاسخ بده روحانی»٬ «تورم گرانی بلای جان مردم» و «همشهری باغیرت حمایت حمایت» سر دادند.

«نه حاکم نه ملت نیستند به فکر ملت»، «صدا و سیمای ما ننگ ما ننگ ما» و «مرگ بر ستمگر درود بر کارگر» از دیگر شعار‌های معترضان گزارش شده است.

در تجمع و راهپیمائی امروز کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران٬ گروه‌هایی از بازاریان و شهروندان اهوازی نیز حضور داشتند.

براساس گزارشی دیگر٬ تجمع اعتراضی کارگران مجتمع کشت و صنعت «هفت‌تپه» برای هفدهمین روز متوالی ادامه داشت و کارگران معترض با حضور در خیابان‌ها خواسته خود را باردیگر تکرار کردند.

این گزارش‌ها همچنین حکایت از آن دارد که چهار نماینده کارگران به نام‌های اسماعیل بخشی، محمد خنیفر، مسلم آرمند، حسن فاضلی و فعال مدنی سپیده قلیانی همچنان بازداشت بوده و آزاد نشده‌اند.

کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز گزارش کرده که نیروهای یگان ویژه استان لرستان وارد شهر «شوش» شده و در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی این شهر مستقر شده‌‌اند.

پیش‌تر و بدنبال آغاز اعتراضات خیابانی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه نیروهای یگان ویژه اهواز در شهر شوش مستقر شده بودند که با اعتراضات عمومی روز ۲۷ آبان‌ماه شهر را ترک کردند.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.