چهار ماه بی‌خبری از وضعیت توحید قریشی، زندانی سنی مذهب

پنجشنبه, 15ام آذر, 1397
اندازه قلم متن


خبرگزاری هرانا – خانواده توحید قریشی، زندانی اهل سنت محبوس در زندان رجایی شهر کرج که مردادماه سال جاری در پی حمله گارد ویژه زندان به محل نگهداری زندانیان اهل سنت به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود، پس از گذشت ۴ ماه از زمان انتقال وی خبری از سرنوشت فرزند خود دریافت نکرده‌اند. بی‌خبری از سرنوشت این زندانی عقیدتی بر نگرانی آنها افزوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، توحید قریشی، زندانی اهل سنت و اهل شهر تالش که در تاریخ ۱۶ مردادماه در پی حمله گارد ویژه زندان رجایی شهر کرج به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است، با گذشت چهار ماه کماکان در وضعیت نامعلومی به سر می‌برد.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “خانواده آقای قریشی که در این مدت ۴ بار جهت پیگیری وضعیت او به دادسرای اوین رفته‌اند و هر بار به دستور سرپرست دادسرا «امین ناصری» بدون پاسخ و با رفتاری توهین‌آمیز به بیرون رانده شده‌اند. در حالی که طی این مدت وی از تماس با خانواده خود نیز محروم بوده مسئولان قضایی مدعی شدند که توحید قریشی ممنوع‌الملاقات است”.
با توجه به اینکه مدت زمان حبس این زندانی تا حدود دو ماه دیگر به پایان می‌رسد، خانواده او نگران هستند که اقدامی برای تشکیل پرونده جدید و ممانعت از آزادی او توسط دستگاه امنیتی در جریان باشد.

لازم به یادآوری است، شب سه‌شنبه ۱۶ مردادماه حدود ۸۰ تن از نیروهای گارد زندان رجایی شهر کرج به همراه عناصری از وزارت اطلاعات به سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ این زندان که محل نگهداری ده‌ها تن از زندانیان سنی مذهب است حمله کرده و چند تن از آنان را مجروح و به شکل خشونت آمیزی وسایل شخصی آنان را تخریب کردند و یا با خود بردند. یک منبع مطلع نیز از انتقال توحید قریشی در شب حمله توسط نیروهای گارد به بند ۲۰۹ اطلاعات زندان اوین خبر داد.

مولوی حافظ توحید قریشی شهریور ماه سال ۹۳ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک سال پس از آن نیز محاکمه شده و ابتدا به ۱۰ سال و در دادگاه تجدید نظر به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. حکم این زندانی اندکی بعد با تجمیع احکام به حدود ۴ سال قابل اجرا کاهش یافت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.