انتشار ویدیویی با عنوان «اسلحه جعلی ساخت ایران» توسط وزارت خارجه آمریکا

سه شنبه, 7ام خرداد, 1398
اندازه قلم متن

العربیه – تیم تماس وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا در ویدیویی، فهرستی از اسلحه و تجهیزات جنگی را نشان می‎‌دهد که ایران می‌گوید به صورت بومی ساخته است؛ اسلحه‌ای که در این ویدیو «جعلی» توصیف شده است.

تیم تماس وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا در حساب توئیتر خود به زبان عربی که «فریق التواصل» نام دارد، بر این ویدیو نوشته است: «هواپیمای جدید؟ هلیکوپترهای نظامی ساخت محلی؟ با حجم بیشتری از تلاش‌های ایران برای گمراه کردن افکار عموی از راه مخفی کردن تجهیزات نظامی وارداتی از کشورهای دیگر آشنا شوید».

این ویدیو از تصاویر هواپیمایی که ایران اخیرا به عنوان ساخت بومی رونمایی کرد و آن را «قاهر ۳۱۳» نامید آغاز شده و بر روی آن نوشته است: «اسباب بازی که هیچ‌گاه پرواز نمی‌کند».

فریق التواصل DOS

@DOTArabic

طائره مقاتله جدیده؟ مروحیات عسکریه مُصنّعه محلیًا؟ تعرفوا على المزید من محاولات لتضلیل العالم من خلال إخفاء المعدات العسکریه الوارده من دول أخرى

۴۴۷ people are talking about this

حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران در مراسم رونمایی از این جنگنده حضور داشت که بعد مشخص شد همان F-5 آمریکا است.

فریق التواصل DOS

@DOTArabic

| أعلن أنه تمکن من “صناعه منظومه دفاعیه محلیه الصنع” لاستهداف الصواریخ والطائرات المسیره. وبنظره فاحصه یتضح أن تلک لیست إلا منظومه “سکاری غارد Sky Guard” التی تنتجها شرکه “اورلیکون Oerlikon” النمساویه، وأن تلک التقنیه تعود الى حقبه الستینیات!

۸۷۶ people are talking about this

تیم تماس وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا، ویدیویی از سامانه دفاع هوایی نیز منتشر کرد که ایران سال‌های یپش از آن رونمایی کرده بود. بر روی این ویدیو نوشته شده است: «نظام ایران اعلام کرد موفق شده سامانه دفاع هوایی بومی برای هدف قرار دادن موشک‌ها و پهپادها بسازد. با نگاهی دقیق می‌توان متوجه شد این همان سامانه Sky Guard است که شرکت اتریشی Oerlikon آن را تولید کرده و تکنولوژی‌اش به دهه شصت قرن گذشته باز می‌گردد».

روز پنجشنبه محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، امروز پنجشنبه در پیامی جمله با اشاره به آن‌چه «شرایط نوین مقابله با نظام طاغوتی و فرعونی آمریکا» نامید، ایرانیان را «به عرصه جهاد، هوشیاری، هوشمندی و تولید اقتدار بیشتر» فراخواند.

این سخنان در شرایط تشدید تنش میان ایران و آمریکا مطرح می‌شود؛ تنشی که با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و تشدید تحریم‌ها علیه این کشور آغاز شده و با ارسال ناو هواپیمابر و چند بمب‌افکن آمریایکایی به خلیج به منظور «مقابله با تهدیدهای احتمالی ایران» اوج گرفته است.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.