ترامپ: سران ایران تنها زبان قدرت را می‌فهمند

سه شنبه, ۴ام تیر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، به ایران هشدار داد که هر حمله به هر چیز آمریکایی را با واکنشی کوبنده پاسخ خواهد داد.

آقای ترامپ در یک رشته توییتر نوشت “رهبر ایران کلمات خوب و مشفقانه نمی‌فهمد” و آنچه سران ایران می‌فهمند فقط “زور و قدرت است.”

او نوشته که “مردم فوق‌العاده ایران بی‌هیچ دلیلی دارند رنج می‌کشند و رهبرشان همه پول خود را خرج ترور می‌کند” و افزوده است: “آمریکا فراموش نکرده که ایران دو هزار آمریکایی را با بمب‌های کنار جاده و ضدزره کشته و شمار زیادی را مجروح کرده است.”

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر تکرار کرد که ارتش آمریکا قوی‌ترین ارتش جهان است و این کشور در دو سال گذشته یک و نیم تریلیون دلار در آن سرمایه‌گذاری کرده‌ است.

آقای ترامپ در توییتی دیگر نوشت: “بیانیه‌ای بسیار ناآگاهانه و توهین‌آمیزی که ایران امروز منتشر کرد نشان می‌دهد آنها واقعیت را درک نمی‌کنند. هر حمله ایران به هر چیز متعلق به آمریکا، با نیروی عظیم و کوبنده مواجه خواهد شد. در بعضی زمینه‌ها، کوبنده به معنای محو کامل است. دیگر از اوباما و جان کری خبری نیست!”

امروز حسن روحانی در واکنش به اقدام اخیر کاخ سفید برای تحریم‌های بیشتر علیه ایران، گفته بود “آنها دچار ناتوانی ذهنی شده‌اند و امروز کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده و نمی‌داند چه کاری انجام می‌دهد”.

رئیس جمهوری ایران تحریم آیت‌الله خامنه‌ای را که به گفته او “رهبر شیعیان در سراسر جهان” است، “مضحک و وقیحانه” و اقدامات کاخ سفید، وزارت دفاع و سنتکام در این مدت را “غیرمعقول و یاوه‌گویی” خواند.

در دو هفته اخیر تنش بین ایران و آمریکا رو به افزایش بوده است. آمریکا دوازده روز پیش ایران را متهم کرد که به دو نفتکش ژاپنی و نروژی حمله کرده و به آنها خسارت زده است. ایران این موضوع را بشدت تکذیب می‌کند.

یک هفته پس از ماجرای نفتکش‌ها، سپاه پاسداران ایران اعلام کرد یک پهپاد جاسوسی آمریکا را سرنگون کرده است. ایران می‌گوید این پهپاد وارد فضای هوایی‌اش شده بود اما آمریکا می‌گوید پهپاد در فضای بین‌المللی بوده است.

پس از آن گفته شد دونالد ترامپ دستور حمله به “سه هدف” را در ایران داده اما بعد برای پرهیز از کشته شدن حدود “۱۵۰” ایرانی این دستور را “نیم ساعت” پیش از اجرا لغو کرده است.

دو روز پیش رسانه‌های آمریکا خبر دادند که آمریکا در همان روز به برخی تاسیسات و تجهیزات سپاه پاسداران حمله سایبری کرده است. به نوشته واشنگتن پست این حمله باعث از کار افتادن سیستم‌های کامپیوتری کنترل تجهیزات موشکی‌ شده است. ایران موفق بودن این حمله سایبری را “بی‌اساس” خوانده است.

دیروز آمریکا رهبر ایران و دفترش و تعدادی از فرماندهان سپاه پاسداران را تحریم کرد و گفته شد محمد جواد ظریف وزیر خارجه هم بزودی مشمول تحریم خواهد شد.

از: بی بی سی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.