یک روزنامه‌نگار: به رسانه‌ها دستور دادند پروازهای ایران و چین را دنبال نکنند

دوشنبه, 14ام بهمن, 1398
اندازه قلم متن

یک روزنامه‌نگار در ایران از دستور‌ ابلاغی به رسانه‌های داخلی مبنی بر عدم پیگیری ادامه پروازهای میان چین و ایران خبر داده است.

شکوفه حبیب‌زاده،‌ خبرنگار اقتصادی روزنامه‌ شرق،‌ روز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ماه در صفحه توییتر خود نوشت که خبر رسیده به رسانه‌هایی که «خواهان توقف پرواز ماهان به چین شدند» دستور رسیده این خط خبری را دنبال نکنند.

او این دستور را با «همکاری ایران و چین بر سر تحریم‌ها» مرتبط دانسته و با اشاره به ادامه پرواز شرکت هواپیمایی «ماهان» از خطرات احتمالی برای جان شهروندان ابراز نگرانی کرده است.

روز یکشنبه چانگ هوا، سفیر چین در ایران، در توییتی نوشت که در دیدار با حمید عرب‌نژاد، مدیر عامل شرکت هواپیمایی ماهان، «ایشان اعلام کردند که تمایل دارند همکاری با چین را ادامه دهند».

هم‌زمان علی ربیعی،  سخنگوی دولت، در نشست خبری روز دوشنبه با انتقاد به اخبار منتشر شده در ارتباط با این موضوع، آن را «هیجانات غیر تخصصی» رسانه‌ها عنوان کرد.

پیشتر وزارت بهداشت ایران از لغو پرواز بین دو کشور به دلیل خطر شیوع ویروس کرونا خبر داده بود، اما برخی رسانه‌ها با بررسی برنامه پرواز‌های «فرودگاه امام خمینی» از ادامه این پروازها خبر دادند.

ربیعی اعلام کرده که دلیل ادامه این پروازها فروخته شدن بلیط آن‌ها از قبل بوده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران نیز روز دوشنبه خبر لغو پروازهای میان ایران و چین را دوباره اعلام کرد.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.