تایید فوت برخی مددجویان بهزیستی در اثر کرونا؛ خودداری بهزیستی از اعلام آمار

چهارشنبه, ۶ام فروردین, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

محمد نفریه،‌ رییس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی،‌ شیوع بیماری کرونا  و فوت برخی مددجویان این سازمان در استان‌های ایران را تایید کرد.

نفریه روز چهارشنبه ششم فروردین‌ماه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا ضمن اشاره به درگیری بیشتر مراکز بهزیستی شش استان با این بیماری اظهار کرد: «با توجه به این‌که آمار فوت‌شدگان توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود، ما دیگر هیچ آماری را اعلام نمی‌کنیم.»

او اضافه کرد که بزرگ‌ترین چالش این سازمان در مرکز کهریزک شماره یک تهران اتفاق افتاد که طی آن تعدادی از مددجویان و پرسنل به این بیماری مبتلا شدند.

نفریه تعداد افراد حاضر در مراکز بهزیستی کشور را ۱۰۰ هزار نفر عنوان کرد و ضمن اشاره به افزایش هزینه‌ها به دلیل تهیه مواد ضدعفونی‌کننده گفت: «نمی‌توانیم این افراد با به خانواده‌هایشان برگردانیم.»

او مراکز بهزیستی را «پرریسک» خواند و از اختصاص نیافتن سهمیه مواد ضدعفونی‌کننده به آن‌ها با وجود نامه‌نگاری خبر داد.

هم‌زمان در تهران مالک حسینی،‌ سرپرست سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری،‌ از افزایش جمعیت گرم‌خانه‌ها و بروز علائم مشکوک در بیش از ۳۰ نفر خبر داد.

با این‌حال،‌ او گفت که پاسخ آزمایش هیچ‌کدام از این افراد مثبت نبوده است.

این مسئول شهرداری تهران در پاسخ به نگرانی‌ها درباره امکان ابتلای افراد در این گرم‌خانه‌ها به بیماری افزود:‌«اگر گرم‌خانه‌های تهران را تعطیل کنیم، این صحنه‌هایی که در سطح خیابان می‌بینید، حداقل با یک حجم چهار، پنج برابری مواجه خواهد شد.»

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.