شورای عالی نظام پزشکی پیش از عید به حکومت ایران درباره شیوع کرونا هشدار داده بود

سه شنبه, ۱۲ام فروردین, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

یک منبع آگاه در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران به ایران اینترنشنال اطلاع داد که شورای عالی نظام پزشکی این کشور یک هفته پیش از آغاز عید درباره خطر گسترش بیماری کرونا طی سفرهای نوروزی هشدار داده‌ بوده‌اند.

یک عضو کادر درمانی در وزارت بهداشت ایران دوشنبه ۱۱ فروردین‌ماه به ایران اینترنشنال گفت: «یک هفته پیش از عید، سازمان نظام پزشکی با توصیه برجسته‌ترین پزشکان ایران درباره ضرورت اعمال کنترل شدید در تردد، ممنوعیت سفرهای نوروزی و فاصله‌گذاری اجتماعی به مقام‌های ارشد حکومت هشدار داده‌ بودند.»

این نهاد همچنین نسبت به «تلاش برای عادی نشان دادن اوضاع» از سوی مقام‌های کشور انتقاد کرده بود.

بنا بر این گزارش، برجسته ترین پزشکان ایران در متنی که به تصویب رسانده‌اند بر ضرورت اعمال سیاست‌های کنترلی شدیدتر تاکید کرده‌اند.

‌هم‌زمان معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز روز دوشنبه اشاره کرده که انتشار گسترده ویروس کرونا در جامعه نتیجه «شلوغی شب عید» و «حضور مردم در بازارها» بوده‌ است.

بر اساس آخرین آمار رسمی حکومت، شمار کل مبتلایان از ۴۱ هزار نفر فراتر رفته است.

محمدرضا ظفرقندی، رییس سازمان نظام پزشکی ایران، هفته گذشته به حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، هشدار داده بود که ادامه امکان آزاد مسافرت بین شهری و محدود نکردن مسافرت درون شهری احتمال شیوع کرونا در بیشتر استان‌های ایران را افزایش خواهد داد.

روز چهارشنبه ششم فروردین‌ماه روحانی دستور اجرای طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» با تصمیمات سخت‌گیرانه درباره تردد و سفر مردم را ابلاغ کرد و خواستار بازگشت مردم به شهرهای خود شد.

مقام های نظام پزشکی ایران همچنین نسبت به وجود دیدگاهی در میان مسئولان هشدار داده‌اند که بر اساس آن مبتلا شدن بخشی از جمعیت منجر به مصونیت خواهد شد.

پزشکان ایرانی هشدار داده‌اند که امکان مصونیت جمعیت تا زمان ساخته شدن واکسن کووید-۱۹ وجود ندارد.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.