انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران: توقف انتشار به مطبوعات مکتوب ضربه می‌زند

سه شنبه, ۱۲ام فروردین, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

عباس عبدی،‌ رییس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران،‌ ضمن انتقاد از تصمیم کمیته ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران مبنی بر توقف انتشار کاغذی رسانه‌ها تا پایان بحران کرونا، آن را ضربه به نهاد مطبوعات مکتوب خواند.

بر اساس خبر کانال تلگرام این انجمن، عبدی روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین‌ماه در این زمینه گفت: «روزنامه‌ها قبلا هم تضعیف شده بودند و این اتفاق در صورت طولانی شدن ضربه دیگری است که به نهاد مطبوعات مکتوب زده می‌شود.»

او همچنین محدود کردن نشریات مکتوب به استفاده از فضای مجازی را به دلیل «بی‌ضابطه» و بی‌توجه بودن به «حقوق مولف» در فضای مجازی ایران مورد انتقاد قرار داد.

عبدی در زمینه این محدودیت گفت: «اگر چند روز باشد که در ادامه تعطیلات نوروزی تلقی شود قابل تحمل است ولی اگر بخواهد طولانی‌تر شود قطعا باید تجدیدنظر کرد.»

رییس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران اضافه کرد که غیاب مطبوعات کاغذی و «بی‌اعتباری صداوسیما» موجب افزایش میزان اخبار غیردقیق درباره بحران کرونا خواهد شد.

با تصمیم و ابلاغ کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت فضای روانی ستاد ملی مقابله با کرونا انتشار نسخه چاپی روزنامه‌ها و نشریات در ایران پس از تعطیلات نوروزی و تا اطلاع بعدی ممنوع شده است.

این کمیته روز یکشنبه و در واکنش به انتشار اخبار و گزارش‌هایی درباره میزان مبتلایان و وضعیت بحران کرونا در ایران تشکیل شده بود.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.