تجمع حامیان گروه طالبان در پارک ملت تهران

شنبه, ۱۱ام مرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

پایگاه خبری انصاف‌نیوز خبر داد که نیروی انتظامی گروهی از شهروندان افغان که روز جمعه با پرچم طالبان در پارک ملت تهران  تجمع کرده بودند را متفرق کرده است.

در حالی که یک نگهبان پارک ملت از بازداشت این افراد از سوی نیروی انتظامی خبر داده، محمدعارف احمدی، منتشر کننده عکس این تجمع، گفت که «من ندیدم پلیس کسی را دستگیر کند».

یکی از نگهبانان پارک ملت به انصاف‌نیوز گفت این افراد حدود ده نفر بودند و  پرچم‌ها را در کیف خود گذاشته‌ و پس از ورود به پارک « پرچم طالبان را در دست گرفتند و به دیگران نشان می‌دادند. چند عکس هم گرفتند».

نگهبان این پارک گفته است: « ما آنها را گرفتیم و به کلانتری ۱۴۵ تحویل دادیم و پرچم را از آنها گرفتیم. یعنی زمان محدودی بود و برای ما عجیب است در همین زمان کم اخبار آن منتشر شد».

محمدعارف احمدی، فعال رسانه‌ای افغان، که عکس‌های این تجمع را منتشر کرده گفت که این افراد حدود ۷۰ تا ۹۰ نفر بودند و گفتند تجمعشان در حمایت از طالبان انجام شده است.

احمدی اعلام کرد که این افراد پس از حضور نیروی انتظامی متفرق شدند اما «من ندیدم پلیس کسی را دستگیر کند».

جمهوری اسلامی در چند سال اخیر ارتباط با طالبان را علنی کرده و هیات هایی از این گروه به ایران سفر کرده‌اند.

گزارش‌هایی نیز درباره ایجاد دفتر گروه طالبان در مشهد با عنوان شورای مشهد منتشر شده است. با این حال عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران، ماه گذشته در سفر به افغانستان اعلام کرده بود که گروه طالبان در ایران دفتر ندارد.

ایران هدف از ارتباط با طالبان را کمک به حل مشکلات امنیتی افغانستان اعلام کرده است. با این حال آمریکا جمهوری اسلامی را به حمایت از این گروه متهم کرده است.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.