آمار روزانه کرونا در ایران؛ ۱۷۴ جانباخته جدید، برگزاری کنکور کارشناسی ارشد؛ ۸۵ داوطلب به کرونا مبتلا هستند

پنجشنبه, ۱۶ام مرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت که در صحت آن تردیدهای جدی وجود دارد، تاکنون ۳۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر در ایران به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت که در صحت آن تردیدهای جدی وجود دارد، تاکنون ۳۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر در ایران به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران می‌گوید در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۴ نفر دیگر جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند.

به این ترتیب و بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت، شمار جان‌باختگان کرونا در ایران به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، روز پنجشنبه ۱۶ مرداد در گزارش روزانه خود، همچنین از ثبت ۲۶۳۴ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ خبر داد و افزود نیمی از آنان، یعنی ۱۳۰۴ نفر، بستری شده‌اند.

به‌گفته خانم لاری، در حال حاضر و در مجموع ۴۱۵۶ نفر از بیماران کرونا در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و در بخش‌های مراقبت ویژه بستری‌ هستند.

بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت که در صحت آن تردیدهای جدی وجود دارد، تاکنون ۳۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر در ایران به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان در ایران نه‌تنها مورد تأیید نهادهای مستقل نیست که حتی برخی مقامات جمهوری اسلامی هم آن را مورد تردید قرار داده‌اند و برخی منابع، ازجمله مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، از دو یا چند برابر بودن شمار مرگ‌ومیرها سخن گفته‌اند.

وضعیت استان‌ها به‌ویژه استان قم

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران، استان‌های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، قم، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد نیز در وضعیت هشدار هستند.

خانم لاری همچنین درباره بازگشت وضعیت استان قم از هشدار به قرمز، با اشاره به این‌که اولین موارد ابتلا به بیماری در ایران در این استان قم شناسایی شد، گفت: «از فروردین‌ماه شاهد روند نزولی ابتلا و بستری در استان قم بودیم، اما از خرداد این روند کاهشی متوقف شد و در شش هفته گذشته شاهد روند صعودی نمودار بیماری در این استان هستیم.»

به‌گفته سخنگوی وزارت بهداشت، «بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این استان در ادارات و بدترین وضعیت در نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌ها» بوده است.

کارشناسان بهداشت همچنان رعایت اصول سه‌گانه «فاصله‌گذاری فیزیکی، شست‌وشوی مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک» را از مهم‌ترین عوامل برای جلوگیری شیوع بیشتر ویروس کرونا اعلام می‌کنند.

از: رادیو فردا

*****

برگزاری کنکور کارشناسی ارشد؛ ۸۵ داوطلب به کرونا مبتلا هستند

علی‌رغم گسترش شیوع کرونا در نقاط مختلف ایران، کنکور کارشناسی ارشد روز پنجشنبه برگزار شد.

برگزاری این آزمون در روزهای جمعه و شنبه نیز ادامه دارد و ۶۹۱ هزار و ۹۶۸ نفر در این سه روز در این آزمون شرکت می‌کنند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، ۸۵ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد به کرونا مبتلا هستند.

ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش، گفت که آزمون این داوطلبان در بیمارستان‌های طالقانی و مسیح دانشوری بدون مشکل آغاز شده است.

پیش از این، کنکور دکترا روز پنجشنبه ۹ مرداد، با حضور ۱۷۵هزار داوطلب در ۶۰ شهرستان برگزار شده بود.

همچنین با وجود مخالفت‌ها دولت اعلام کرده که کنکور کارشناسی در اواخر مرداد ماه برگزار خواهد شد.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.