آمار رسمی کرونا در ایران؛‌ شناسایی ۲۱۳۲ بیمار جدید و فوت ۱۸۹ نفر دیگر، نیمی از متخصصان عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به کرونا مبتلا شده‌اند

دوشنبه, ۲۰ام مرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از جان باختن ۱۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

سیما سادات لاری که روز دوشنبه ۲۰ مرداد آمار رسمی روزانه کرونا در ایران را ارائه می‌کرد، گفت در طول همین زمان ۲ هزار و ۱۳۲ بیمار جدید شناسایی شده‌اند.

با احتساب این آمار، تعداد کل قربانیان کرونا در ایران طبق آمار رسمی به ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر و تعداد کل مبتلایان به ۳۲۸ هزار و ۸۴۴ نفر رسیده است.

آمارهای رسمی قربانیان کرونا در ایران همواره از سوی رسانه‌ها و برخی اعضای شورای شهر تهران و مجلس محل تردید واقع شده است.

در تازه‌ترین اظهارنظر،‌ محمدرضا محبوب‌فر، عضو ستاد مقابله با کرونا، روز یک‌شنبه ۱۹ مرداد به روزنامه جهان صنعت گفته است که آمار رسمی اعلام شده توسط وزارت بهداشت، یک بیستم آمار واقعی است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین گفته است که کماکان ۱۵ استان شامل مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز هستند.

او از استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، به عنوان استان‌هایی نام برده است که در وضعیت هشدار قرار دارند.

مقام‌های وزارت بهداشت به طور معمول از ارائه آمارهای تفکیکی و دقیق درباره وضعیت کرونا در استان‌های مختلف خودداری می‌کند و به طور کلی از کلمات وضعیت قرمز و وضعیت هشدار برای گزارش شیوع کرونا استفاده می‌کنند.

از: رادیو فردا

*****

نیمی از متخصصان عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به کرونا مبتلا شده‌اند

حمیدرضا نادری،‌ مدیر گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،‌ اعلام کرد نیمی از پزشکان متخصص عضو گروه عفونی این دانشگاه حین ارائه خدمات به بیماران کرونا به این ویروس مبتلا شده‌اند.

نادری، دوشنبه ۲۰ مرداد گفت: «از هشت متخصص عضو گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، چهار نفر به بیماری کرونا مبتلا شدند»

او از «خوب» بودن حال این متخصصان خبر داد.

نادری افزود: «در برخی روزهای سخت، با ۵۰ درصد ظرفیت هر نفر معادل دو نفر فعالیت دارد.»

خبرگزاری ایرنا نوشته تاکنون ۱۷ نفر از کادر درمانی در مشهد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

از: ایران اینترنشنال

*****

عضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه: ۶۰ درصد بیماران در آی‌سی‌یو دچار سوء تغذیه‌اند

زهرا شریعت‌پناهی،‌ عضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه اعلام کرد ۶۰ درصد بیماران تحت مراقبت در بخش مراقبت‌های ویژه دچار سوء تغذیه‌اند.

شریعت‌پناهی دوشنبه ۲۰ مرداد گفت: «بیماران مبتلا به کرونا و بستری در آی‌سی‌یو و سایر بخش‌های عادی دچار سوء تغذیه می‌شوند که مهم‌ترین عامل آن بی‌اشتهایی زیاد به علت افزایش فاکتورهای التهابی در بدن است.»

شریعت‌پناهی اشاره کرد بیماران دچار سوء تغذیه در بخش مراقبت‌های ویژه با «وضعیت دشوار» مواجه می‌شوند.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.