در پنج ماه نخست امسال ۳۱۸ نفر در ایران بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان باختند

شنبه, ۳ام آبان, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

به گفته یک عضو سازمان پزشکی قانونی، در پنج ماه نخست امسال شمار مرگ‌های ناشی از مسمومیت با قرص برنج در ایران به ۳۱۸ نفر رسید.

کامبیز سلطانی‌نژاد، عضو هیات علمی سازمان پزشکی قانونی، گفت که از این تعداد ۲۲۰ نفر در استان تهران، ۱۲۲ نفر در استان مازندران  و ۸۵ نفر در استان گیلان فوت شده‌‌اند.

به‌جز این سه استان که بیشترین تعداد جان‌باختگان را داشته‌اند، استان‌های هرمزگان و بوشهر (هر کدام با یک نفر) و خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان (هر کدام با دو نفر) کمترین موارد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج را ثبت کرده‌اند.

در پنج ماه نخست سال گذشته ۳۴۶ مورد مرگ بر اثر قرص برنج ثبت شده بود.

عضو هیات علمی سازمان پزشکی قانونی کشور همچنین گفت که مسمومیت با متانول در سال گذشته باعث مرگ ۴۷۸ نفر (۴۱۴ مرد و ۶۴  زن) شده است، که نسبت به سال ۹۷ بیش از یک و نیم برابر افزایش داشته است.

سلطانی دلیل افزایش مسمومیت با الکل را انتشار گزارش‌های غلط درباره تاثیر مصرف الکل بر پیشگیری از کرونا ذکر کرد.

او همچنین اعلام کرد که ۷۵۶۰ نفر در سال گذشته جان خود را بر اثر انواع مسمومیت از دست داده‌اند که نسبت به سال ۹۷، حدود ۱۴ درصد افزایش یافته است.

به گفته سلطانی، در این سال، ۲۵۳۰ مورد فوت در اثر مسمومیت‌های ناشی از عوامل دارویی و شیمیایی و ۵۰۳۰ مورد در اثر مسمومیت یا سوء مصرف ناشی از الکل‌ها، مواد مخدر، محرک و توهم‌زا گزارش شده است.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.