آمار رسمی کل قربانیان کرونا در ایران از ۵۰ هزار نفر گذشت، طی شبانه‌روز گذشته ۳۲۱ نفر دیگر جان باختند و شناسایی ۱۲ هزار و ۱۵۱ بیمار جدید

شنبه, 15ام آذر, 1399
اندازه قلم متن

وزارت بهداشت ایران روز شنبه اعلام کرد که طی شبانه‌روز گذشته، ۳۲۱ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در ایران جان باختند و آمار کل قربانیان این ویروس در ایران به ۵۰ هزار نفر و ۱۶ نفر رسید.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز شنبه، ۱۵ آذر، همچنین از شناسایی ۱۲ هزار و ۱۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ایران خبر داد که به گفته او از این تعداد، ۱۵۶۲ نفر بستری شده‌اند.

به این ترتیب مجموع بیماران کووید ۱۹ در ایران به یک میلیون و ۲۸ هزار و ۹۸۶ نفر رسید.

به گفته خانم لاری، ۵۸۱۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

آمار رسمی کرونا در ایران که به صورت روزانه از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود از سوی منابع مستقل مورد تردید جدی قرار دارد و حتی شماری از منابع دولتی،‌ نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر نسبت به درستی آن تردید‌هایی وارد کرده‌اند.

به دنبال گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران همزمان با سرد شدن هوا، محدودیت‌های جدیدی از شنبه اول آذر در ۴۴۸ شهر شامل ۱۶۰ شهر با وضعیت قرمز، ۲۰۸ شهر با وضعیت نارنجی و ۸۰ شهر با وضعیت زرد به مدت دو هفته به اجرا گذاشته شده است.

بر اساس این محدودیت‌ها مشاغل غیرضروری در شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل می‌شوند، ادارات دولتی در حد تعطیل و با حداقل کارکنان فعالیت می‌کنند، تردد بین شهری با خودروهای پلاک غیر بومی ممنوع است و هر گونه تردد با خودرو از ساعت ۲۱ تا چهار صبح در شهرهای قرمز ممنوع است.

بر اساس آخرین گزارش خبرگزاری رسمی دولت ایران، ایرنا، با اجرای این محدودیت‌ها ۸۷ شهر از وضعیت قرمز کرونا خارج شده است.

رئیس شورای شهر تهران امروز با اشاره به این که تهران هم‌چنان در وضعیت قرمز به سر می‌برد از «کاهش ۴۰ درصدی» آمار جان‌باختگان کرونا در پایتخت در روزهای گذشته خبر داد.

محسن هاشمی «عدد مطلوب» مرگ ‌و میر روزانه ناشی از کرونا را برای عبور از وضعیت قرمز در تهران رقم ۱۰ و در کل کشور عدد ۳۰ تا ۵۰ عنوان کرد.

از: رادیو فردا

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.