وزارت خارجه آمریکا دادگاه‌های انقلاب و قضات آن را تحریم کرد

چهارشنبه, 24ام دی, 1399
اندازه قلم متن

«ما همچنان خواهان رهایی گروگان‌های رژیم [جمهوری اسلامی] هستیم»

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا – NICHOLAS KAMM / AFP

وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه شنبه به وقت واشنگتن گفت که دادگاه‌های انقلاب و قضات آن را «به دلیل نقش آنها در زندانی کردن زندانیان عقیدتی» تحریم کرده است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفت: «ما همچنان خواهان رهایی گروگان‌های رژیم [جمهوری اسلامی] هستیم.»

وزیر خارجه ایالات متحده در توییتی گفت که این وزارتخانه دادگاه‌های انقلاب و قضات آن را «به دلیل نقش آنها در زندانی کردن زندانیان عقیدتی» تحریم کرده است.  آقای پومپئو در توییت خود تصاویر نسرین ستوده، بهنام محجوبی، صبا کرد افشاری و آتنا دائمی را منتشر کرد.

روز سوم دسامبر، مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز پنجشنبه در توییتی نوشت: «امروز باقر نمازی هشتاد و چهار ساله می‌شود. او از زمان زندانی شدن نابه‌حق خود در چهار سال پیش نتوانسته از ایران خارج شود. پسرش سیامک و مراد طاهباز هم که شهروند آمریکایی‌اند، هنوز در زندان اوین زجر می‌کشند. تا زمانی که این افرد آزاد نشده‌اند، هیچ توافقی با ایران نباید انجام شود.»

او روز شانزدهم سپتامبر هم با اشاره به بازداشت سیامک نمازی توسط دولت ایران که امروز در زندان اوین ۴۹ساله شده است نوشت: «شهروند آمریکایی، سیامک نمازی، ۴۹ سالگی خود را در زندان بدنام اوین جشن گرفت. دیروز ۱۸۰۰ روز از زمان دستگیری وی توسط رژیم ایران با اتهامات غیرواقعی گذشت. پدر سیامک، باقر و مراد طاهباز همچنان قربانیانی بی‌گناه هستند. ایران باید فورا آن‌ها را آزاد کند.»

او همچنین پیشتر از رهبران کشورهای جهان خواسته بود که تمام سفرهای محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران را تا آزادی برادران نوید افکاری لغو کنند.

آقای پمپئو شهریور ماه در واکنش به مرگ نوید افکاری نوشت:« حکومت جواد ظریف در روز شنبه، یک جوان را پس از شکنجه وحشیانه او برای ترساندن معترضان ایرانی اعدام کرد. اعدام نوید افکاری اقدامی حقیر بود. دموکراسی‌های سراسر جهان (دولت‌های مدافع دموکراسی) وظیفه اخلاقی دارند که محکم بایستند و وحشیگری این رژیم را رد کنند.»

وی در توئیت دیگری همچنین با اشاره به لغو سفر محمدجوادظریف وزیرامور خارجه ایران از سوی دولت آلمان نوشت:«سبعیت رژیم ایران باید برایش عواقبی داشته باشد. رهبران جهان گام اولیه مهمی در لغو سفر محمدجواد ظریف برداشتند. سفرهای او باید تا وقتی ایران برادران نوید را آزاد نکرده و تمام خارجی‌هایی که به ناحق بازداشت کرده را بازنگرداند، دوباره برنامه‌‌ریزی نشود.»

از: ایندیپندنت


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.