شناسایی ۶۴۸۵ مبتلا و ۸۳ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته

جمعه, ۲۶ام دی, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

شناسایی ۶۴۸۵ مبتلا و ۸۳ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۳ بیمار دیگر فوت و شناسایی ۶۴۸۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور شناسایی شده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سیما سادات لاری» در مورد آمار مبتلایان ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۶ دی ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۴۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۳۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۲۹۵  نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به۵۶ هزار و ۶۲۱ نفر رسید.

لاری افزود: خوشبختانه تا کنون  یک میلیون و ۱۰۷ هزار ۱۱نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند و ۴۴۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی افزود: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۰ شهرستان ساری، آمل، فریدونکنار، قائمشهر و نکا در استان مازندران و بندرگز و کردکوی در استان گلستان در وضعیت قرمز قرار دارند و همچنین ۳۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

*****

وزارت بهداشت: ۱۰ شهر مازندارن در وضعیت قرمز/ پرهیز از سفر و مهمانی

نباید فراموش کنیم که ویروس کووید ۱۹ همچنان مهمان زندگی ما است بنابراین لزوم همزیستی هوشمندانه شرط اصلی شکست این بیماری است.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۱۰ شهر از استان مازندارن در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، از هموطنان درخواست کرد که از هر گونه سفر و برگزاری مهمانی خودداری و پرهیز کنند.

به گزارش عصر ایران به تقل از  ایسنا، دکتر سیما سادات لاری اظهار کرد: یکی از نگرانی‌های ما اقدام به سفر و برگزاری دورهمی‌ها و میهمانی‌های خانوادگی در تعطیلات پیش‌رو است.

وی با اشاره به اینکه درحال‌حاضر ۱۰ شهر از استان مازندارن در وضعیت قرمز قرار دارد، تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که ویروس کووید ۱۹ همچنان مهمان زندگی ما است بنابراین لزوم همزیستی هوشمندانه شرط اصلی شکست این بیماری است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: انتظار ما از مردم این است که با تداوم همکاری مسئولانه در عمل به توصیه‌های بهداشتی و پرهیز ازهرگونه اقدام به سفر و برگزاری مهمانی‌های خانوادگی کمک کنند تا مجدد شاهد تکرار تجربیات تلخ گذشته و شروع خیز جدید بیماری در کشور نباشیم.

*****

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی: بیشترین آمار ابتلا به کرونا طی سه هفته اخیر، در شبانه‌روز گذشته ثبت شد

جواد آقازاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، از افزایش شمار بیماران مبتلا به کرونا در این استان خبر داد و گفت که طی بیست و چهار ساعت گذشته ۳۰۳ بیمار جدید کرونا در این استان ثبت شد که بیشترین تعداد روزانه بیماران کرونا طی سه هفته گذشته است.

آقازاده روز جمعه ۲۶ دی ماه با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌ بیماران مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی طی بیست و چهار ساعت گذشته، گفت که از این تعداد، ۶۳ نفر در مراکز درمانی بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، با اشاره به افزایش تعداد بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۳۵۸ نفر، افزود که از این تعداد ۱۷۱ نفر مشکوک و ۱۸۷ نفر نیز مبتلا هستند و علاوه بر این ۱۳۳ نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند که ۳۰ نفر از آنها به ونتیلاتور متصل هستند.

آمار رسمی بیماران مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی ۱۰۲ هزار نفر عبور کرده است و به گفته آقازاده طی شبانه روز گذشته با جان‌باختن پنج بیمار، آمار رسمی بیماران جان‌باخته کرونا در آذربایجان غربی به ۳ هزار و ۴۲۴ نفر رسید.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.