نماینده رشت رانندگان تاکسی را “بنگاه تبلیغاتی ضد نظام” خواند

سه شنبه, ۳۰ام دی, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

نماینده رشت در مجلس ابراز تاسف کرده که برخی رانندگان تاکسی به‌عنوان یک “بنگاه تبلیغاتی ضد نظام” اقدام می‌کنند. او همان نماینده‌ای است که مدتی پیش خطاب به ترامپ به زبان انگلیسی شعرخوانی کرد و مایه تمسخر شد.    

default

خبرگزاری فارس سه‌شنبه ۳۰ دی (۱۹دی) گزارش داده که محمدرضا احمدی سنگری، نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی مشکلات حمل‌ونقل شهری و برون‌شهری شهرستان رشت گفت، همه از شرایط سخت فعالیت رانندگان تاکسی مطلع هستند، اما آنها باید بدانند “تمامی این تسهیلات و حمایت‌ها را نظام برایشان فراهم می‌کند”.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی درباره این “حمایت‌ها” توضیح بیشتری نداد ولی گفت که باید “منشور اخلاقی و اجتماعی” برای رانندگان تعریف شود.

بنا بر این گزارش، احمدی سنگری گفته است: «رانندگان تاکسی به ‌واسطه شغل‌شان با افراد فراوان و مختلفی سروکار دارند و متأسفانه برخی از همین افراد ناخواسته با سخنانی که مطرح می‌کنند، به‌عنوان یک بنگاه تبلیغاتی ضد نظام اقدام می‌کنند.»

تهدید ترامپ به “انگلیسی” و فارسی

این اظهارات با استهزا و کنایه‌های زیادی در فضای مجازی روبرو شده است. نماینده رشت در مجلس یازدهم حدود دو هفته پیش هم در یک پیام ویدئویی سخنانی مبنی بر گرفتن انتقام سخت از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که آن هم بازتاب و واکنش‌های طنزآمیز گسترده‌ای داشت.

سایت خبری فرارو و بسیاری دیگر از رسانه‌ها این ویدئو را “عجیب” خوانده و نوشته‌اند نماینده مجلس ظاهرا قصد داشته با شعرخوانی به زبان‌های انگلیسی و فارسی ترامپ را تهدید کند.

بسیاری از کاربران اینترنت “شعرخوانی” مغلوط و بعضا نامفهوم احمدی سنگری را به عنوان ترکیبی غیر معمول و کمتر شنیده شده از زبان‌های فارسی و انگلیسی به باد استهزا گرفته‌اند.

نماینده رشت در مجلس در نشست بررسی مشکلات حمل‌ونقل شهری و برون‌شهری این شهرستان از “تغییر دائمی برخی از ایستگاه‌های تاکسی” هم انتقاد کرده و گفته تمام فعالیت‌ها در این حوزه باید بر اساس “چارچوب و منشور مشخص” انجام شود.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.