کرونا در ایران؛ ۱۰ شهر مازندران قرمز هستند، ۹۳ قربانی و ۶۲۰۴ بیمار جدید

پنجشنبه, ۲ام بهمن, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ نفر در ایران بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باخته‌‌اند و آمار رسمی درگذشتگان ۵۷هزار و ۱۵۰ نفر عنوان شده است. سخنگوی شورای شهر تهران در این میان پیشنهاد کرده که محدودیت تردد از ساعت ۲۱ به ۲۳ تغییر کند.    

default

سخنگوی وزارت بهداشت در تازه‌ترین اعلام، مجموع بیماران کووید ۱۹ در ایران را یک میلیون و ۳۵۴هزار و ۵۲۰ نفر عنوان کرد. او گفت ۴۱۶۸نفر از مبتلایان در وضعیت شدید بیماری تحت مراقبت قرار دارند و در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۹۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

طبق گفته سیماسادات لاری، ۲۵۲ شهر ایران در وضعیت آبی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۰ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند. او تاکید کرد که همه شهرهای قرمز در استان مازندران واقع شده‌اند. این شهرها، آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا هستند.

از ۲۷ دی‌ماه و طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران، رنگ‌بندی شهرها برای توصیف شرایط آنها تغییر کرده و وضعیت آبی، برای شهرهای کم خطر به کار می‌رود؛ شهرهایی که تعداد مبتلایان به کرونا در آنها از شهرهای زرد کمتر است.

در شاخص‌های جدید، زرد برای چهار بستری در ۱۰۰هزار نفر، نارنجی برای شش در ۱۰۰هزار  و قرمز برای ۱۰ در ۱۰۰ هزار تعیین شده است.

ستاد ملی مقابله با کرونا وضعیت استان‌های تهران و البرز را زرد معرفی کرده است. بر همین اساس، سخنگوی شورای شهر تهران پیشنهاد داده که ساعات محدودیت تردد کمتر شوند تا ترافیک هم سبک شود. مجید فراهانی روز پنجشنبه دوم بهمن گفت: «ترافیک فشرده‌ای که از ساعت ۱۸ تا ۲۱ در معابر داریم به دلیل تلاش مردم برای رسیدن به مقصد تا قبل از ساعت ۲۱ است و هجوم خودروها باعث ترافیک فزاینده و تولید گازهای آلاینده شده و عملا موجب آلودگی بیشتر سطح تهران می‌شود.»

پس از اوج‌گیری آلودگی هوای تهران و تایید تاثیر آلودگی در تسریع ابتلا به ویروس، وزارت بهداشت و ستاد کرونا از اهالی پایتخت خواسته بودند که از خانه‌ها بیرون نیایند.  فراهانی پیشنهاد داده که محدودیت تردد با توجه به سالم شدن هوا و  وضعیت زرد از ساعت ۲۳ شروع شود. در حال حاضر تردد در سطح تهران از ساعت ۲۱ الی ۴ صبح صرفا با ارائه مجوز میسر است.

آمارهای کاهشی وزارت بهداشت از وضعیت ابتلا به کرونا در ایران در حالی اعلام می شوند که طبق تصمیم دولت راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت نمادین برگزار خواهد شد و بحث واکسیناسیون و تاریخ شروع آن نیز با اخبار متناقضی و متضادی همراه است.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.