توییتر حساب سایت آیت‌الله خامنه‌ای را به دلیل ‘تهدید ترامپ به انتقام’ مسدود کرد

جمعه, ۳ام بهمن, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

حساب کاربری سایت رهبر ایران از دسترس خارج شد

حساب کاربری سایت علی خامنه ای از دسترس خارج شد

توییتر یکی از حساب‌های کاربری مربوط به علی خامنه ای را به دلیل تهدید رئیس‌جمهور سابق آمریکا به “انتقام سخت” مسدود کرد.

این حساب آیت‌الله خامنه‌ای عکسی را منتشر کرده بود که به نظر می‌آمد در آن دونالد ترامپ در زمین گلفش مشغول بازی است. توییتر نوشته که این حساب به دلیل “نقض قوانین توییتر” از دسترس خارج شده است.

روی پوستر به نقل از آقای خامنه‌ای نوشته شده “انتقام حتمی است”. جمله‌ای که از سوی بسیاری از کاربران به عنوان دعوت به حمله به آقای ترامپ تعبیر شد.

حساب‌های اصلی مربوط به آقای خامنه‌ای در توییتر همچنان در دسترس است.

شماری از کاربران از مدیران توییتر خواسته‌ بودند که حساب کاربری رهبر ایران را به خاطر “نقض قوانین توییتر” مسدود کند.

این توییت در حساب فارسی سایت آقای خامنه‌ای منتشر شده و حساب توییتری آقای خامنه‌ای هم آن را ری‌توییت کرده بود.

انتقام حتمی است

توییت بازنشر یکی از سخنرانی‌های آقای خامنه‌ای در ۲۶ آذرماه امسال است که گفته بود قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقامشان را “در هر زمان ممکن” پس بدهند.

رهبر و مقام‌های نظامی ایران دونالد ترامپ را در صدور فرمان حمله به قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران مقصر می‌دانند.

آقای سلیمانی ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در نزدیکی فرودگاه بغداد با موشک پهپاد آمریکا کشته شد.

یکی از کاربران توییتر با انتشار این توییت، مستقیما به جک دورسی، مدیر عامل توییتر نوشته است که چطور توییتر دونالد ترامپ را بست اما چنین مطلبی اجازه انتشار دارد.

توییتر چند روز مانده به بررسی استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان، حساب توییتر آقای ترامپ با ۸۰ میلیون دنبال کننده را به اتهام “ترویج خشونت” برای همیشه مسدود کرد.

همچنین توییتر در همان روز به حساب‌های غیرفارسی علی خامنه ای هم هشدار داده بود که اگر یک توییت درباره واکسن کرونا را حذف نکند، این حساب بسته خواهد شد.

در آن توییت به زبان‌های عربی، انگلیسی، اسپانیایی، روسی و فرانسوی نوشته شده بود که واکسن‌های آمریکا، بریتانیا و حتی فرانسه برای کرونا قابل اعتماد نیستند. حساب‌های غیرفارسی علی خامنه ای آن توییت را حذف کردند.

از: بی بی سی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید