سپاه خود را برای سرکوب اعتراضات آماده می‌کند: تشکیل ۳۰۰ گروه امر به معروف و نهی از منکر

چهارشنبه, ۸ام بهمن, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

وحید امیریان، معاون اجتماعی سپاه تهران چهارشنبه ۸ بهمن در طی سخنانی در گردهمایی بسیجی‌ها از تشکیل ۳۰۰ گروه امر به معروف و نهی از منکر خبر داد.

در این گردهمایی سردار حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه محمد رسول الله درباره حدود وظایف و اختیارات این گروه‌های مداخله‌جو گفت: «اگر کسی به هر نحوی قدمی برای تضعیف نظام بردارد منکر، و اگر کسی در مسیر تعالی کشور و نظام اقداماتی انجام دهد در مسیر معروف قرار گرفته است.»

فرمانده سپاه تهران یادآوری کرد که مراجع قضایی موظف شده‌اند از گروه‌های امر به معروف و نهی منکر حمایت قضایی کنند. سردار محمدرضا یزدی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران نیز اعلام کرد مشوق‌های مادی برای کسانی که در این گروه‌ها به کار گمارده می‌شوند در نظر گرفته شده است. یزدی گفت: «برای اجرای طرح‌های آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت‌های خوبی در نظر گرفته شده است.» حجت الاسلام حامد فاطمی‌روش، جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران نیز در این گردهمایی گفت: برای رسمیت بخشیدن به فعالیت‌های آمران به معروف و ناهیان از منکر مجوز صادر شده.

بر همین اساس، روزانه هر کدام از آمران به معروف و ناهیان از منکر ۱۲ مورد تذکر لسانی ارائه می‌کنند. به گفته وحید امیریان، معاون اجتماعی سپاه اگر «به آمران معروف توهینی صورت گیرد با هماهنگی‌ها و تعامل، نیروی انتظامی استان و مراجع قضایی برخورد خواهند کرد.»

از: رادیو زمانه


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.