فوتبال پاک در نظام ناپاک؟! على کریمى و مهدى مهدوى‌کیا نامزدهاى ریاست و معاونت فدراسیون فوتبال ایران: از معادلات پشت پرده کاملا آگاهیم

سه شنبه, 28ام بهمن, 1399
اندازه قلم متن

از راست: علی کریمی، علی پروین، حسین هدایتی دولابی (سرمایه‌گذار ورزشی) و مهدی مهدوی کیا

على کریمى و مهدى مهدوى کیا ستاره‌هاى پر طرفدار فوتبال ایران در سال‌هاى نه چندان دور که سابقه بازى در باشگاه‌هاى معروف دنیا را دارند، اخیرا با عبور از صافى‌هاى گوناگون که مافیاى فوتبال هم یکى از آنهاست و راه را براى ورود بازیکنان بلندآوازه، محبوب و مورد علاقه‌ی دوستداران فوتبال همواره بسته نگاه داشته بود، امیدوارند فوتبال ایران نیز سرانجام بتواند در مسیر درست و سالم و به دور از فساد و زد و بندهاى رایج به حرکت در بیاید.

کریمى و مهدوى کیا روز دوشنبه ۲۸ بهمن در بیانیه‌اى که منتشر کرده‌اند گفته‌اند: مى‌خواهیم  بدون تعارف برخى مسائل فوتبال ایران را با مردم، هواداران، دوستداران فوتبال، پیشکسوتان، رسانه‌ها و رؤساى هیأت‌ها و مدیران باشگاه‌ها در میان بگذاریم.

آنها در ادامه این بیانیه یادآور شده‌اند: با آنکه در هفته‌هاى گذشته، غم از دست دادن دوستان عزیزمان، مهرداد میناوند و على انصاریان قلب ما را شکست و دل ما، خانواده‌هایشان و هواداران فوتبال را به درد آورد، اما ما را در تصمیمان براى ورود به عرصه مدیریت فوتبال و کمک به آینده پر طرفدارترین ورزش ایران مصمم‌تر نمود.

آنها افزوده‌اند: ما خوب مى‌دانیم فوتبال از معدود دلخوشى‌هاى مردم این مرز و بوم است و امثال مهدوى‌کیاها و کریمى‌ها اعتبارشان را از لطف این مردم به دست آورده‌اند و بعد از تغییرات اساسى که در اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران به وجود آمد، فرصتى فراهم شد تا اهالى فوتبال نیز بتوانند وارد انتخابات مدیریت فوتبال شوند و ما هم مجاب شدیم تا در انتخابات فدراسیون فوتبال ایران که روز دهم اسفندماه برگزار مى‌شود حضور پیدا کنیم.

کریمى و مهدوى‌کیا گفته‌اند: البته ما از مسائل و معادلاتى که سال‌هاى سال پشت پرده فوتبال ایران وجود داشته  به خوبى آگاه هستیم. اما داوطلب شرکت در مدیریت فوتبال ایران شدیم تا ثابت کنیم انتقادها و نقدهاى ما صرفا حرف و ادعا نبوده است. ما با کسى حب و بغض شخصى نداریم بلکه معتقدیم فوتبال ایران باید عارى از فساد و کاملا پاک و شفاف باشد. فوتبال براى ما و بسیارى از پیشکسوت‌هاى این ورزش خط قرمز است و نباید قربانى زد و بندهاى ناسالم شود. زد و بندهایى که در آن حق داوران، بانوان و پیشکسوتان نادیده گرفته شود و تنها عده‌اى خاص و بعضا چهره‌هاى ناوارد به ورزش فوتبال از آن بهره‌مند شوند و خلاصه اینکه شعار ما فوتبال پاک است و مبارزه علیه فساد در فوتبال ایران. ضمن آنکه این شعار هیچگونه تضادى با رایزنى و گفتگو با افراد سالم و دلسوز ندارد. چرا که ما معتقدیم در این فوتبال ورشکسته با بدهى‌هاى میلیون دلارى، هستند کسانى که خون دل مى‌خورند تا بلکه بتوانند این کشتى به گل نشسته را نجات دهند.

آنها اضافه کرده‌اند: براى ما مسیر و نقشه راه، تدوین یک برنامه استراتژیک، مدون و مشخص است که با کمک افراد متخصص در بخش‌هاى اقتصادى، حقوقى، مسائل داورى و امور بین‌المللى تا مدیرانى که توان فعالیت در این چارچوب را داشته باشند، ما را همراهى کنند.

کریمى و مهدوى‌کیا تأکید کرده‌اند: ما مقابل هیچ فرد یا هیأتى، گارد بسته نداریم. در برنامه‌هاى ما جایى براى ارائه گزارش‌هاى دروغین وجود ندارد. چون نمى‌توان با آمار ساختگى و نادرست باشگاه‌هایمان را به سازمان‌هاى داخلى و خارجى، درآمدزا معرفى کنیم در حالى که این فوتبال چه در رده ملى و چه رده باشگاهى کاملا ورشکسته است.

از: کیهان لندن


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.